Borci Univerzity Karlovy rozstříleli VŠE 5:1 ve finále Hokejové bitvy ****************************************************************************************** * ****************************************************************************************** 8. 3. 2012; autor: Helena Stinglová; rubrika: i-Forum informuje Historicky první Hokejovou bitvu pražských univerzit vyhráli ve středu 7. března večer hrá Karlovy. Tým studentů Vysoké školy ekonomické porazili vysoko 5:1. Náskok drželi zástupci tuzemské univerzity hned od první třetiny zápasu. „Nejhorší bylo oslabení v první třetině. To jsme přežili a potom jsme to zvládli, dali jsm to dobře,“ usmíval se vyhlášený nejlepší hráč finálového zápasu brankář UK Ondřej Kocián, skvělými zákroky vysloužil od komentátora Wincenza Kluczka přezdívku Čaroděj. Hned v první třetině si v Tipsport Areně v pražských Holešovicích borci UK zajistili dvoub Už ve třetí minutě zápasu VŠE v oslabení poprvé inkasovala. Hráči UK nenechali nic náhodě, dvě minuty před koncem třetiny pojistili další brankou. Po rozpačité první třetině, kdy mezi hráči obou stran byla znát lehká nervozita, která se hlavně nejistým střídáním, přišla nejlepší část celého bojovného večera – druhá třetina, v obou škol ukázaly v plné síle. V páté minutě zvýšil útočník Matěj Hoffman náskok UK o dalš Vybičované emoce strhly v desáté minutě hráče obou týmů ke rvačce, kterou rozhodčí potrest tří hokejistů UK na trestnou lavici. Tým hrál v oslabení pět na čtyři jen necelou minutu, VŠE se síly na obou stranách vyrovnaly. Šest minut před koncem třetiny VŠE snížila náskok UK, která však nenechala nic náhodě a o později, těsně před koncem časového limitu skórovala. Poslední třetina zápasu jen potvrdila náskok UK, když čtyři minuty před konečným hvizdem U přidala pátý úspěšný zásah. V Tipsport Areně byla skvělá atmosféra. Oba týmy kromě početného studentského publika přiš i rektoři obou soupeřících univerzit. „Doufám, že všichni sledujete, co o nás říká pan pre paraziti, zdraví vás parazit!“ přivítal fanoušky před začátkem zápasu rektor UK prof. RNDr DrSc., který stejně jako jeho protějšek z VŠE prof. Ing. Richard Hindls, CSc., dr. h. c., dres. „Přišel jsem, abych viděl kvalitní hokej. Nemůže to dopadnout jinak než vítězstvím U začátku rektor Hampl. A nemýlil se stejně jako studentka Přírodovědecké fakulty UK Lucie Houšková, která po druh zápasu tipovala 6:1 pro UK. „Jsou tu skvělí fanoušci. Je tu super atmosféra a naši hrají n studentka, která seděla uprostřed fandícího kotle Univerzity Karlovy. Fanoušci UK dorazili oblečení v červených dresech univerzity vyzdobených symboly UK. Kdo n univerzitní tričko, přišel alespoň oblečený v červené barvě. Naopak protilehlá strana haly bíle barvami VŠE. Na ledě to díky barevnému ladění připomínalo zápasy české reprezentace s Na rozdíl od hokejového šampionátu však v obou týmech hrály i dívky. UK reprezentovala Zuz druhou stranu se statečně postavila drobná Kateřina Pipková, kterou ostatní hokejisté přev o hlavu. Vítězové Hokejové bitvy převzali z rukou radní Alexandry Udženije putovní pohár Hlavního m poukázku na třicet tisíc korun. Poblahopřál jim i rektor UK Hampl, který pak vyzval studen aby společně vyrazili na připravenou afterparty. Ve středu v podvečer se hrálo také semifinále Hokejové bitvy, kdy se proti sobě postavily univerzity. ČVUT:ČZU 2:1