Rakouský ministr pro vědu a výzkum obdivoval krásu Karolina

13. 7. 2012; autor: Helena Stinglová; rubrika: i-Forum informuje

Uchvácen kouzlem historického centra nejstarší univerzity ve střední Evropě byl rakouský ministr pro vědu a výzkum Karlheinz Töchterle. Ve Vlasteneckém sále Karolina ho v pátek 13. července přivítal rektor Univerzity Karlovy prof. RNDr. Václav Hampl, DrSc., společně s prorektorem prof. MUDr. Janem Škrhou, DrSc.

Ministra velmi zajímalo, jaké obory se na Univerzitě Karlově učí a jaké možnosti studia zde mají zahraniční studenti. Se zájmem se vyptával i na rozpočet školy, protože sám před tím, než nastoupil do ministerské funkce, byl rektorem Innsbrucké univerzity. „Když se potkají dva rektoři, obvykle první dvě otázky, které padnou, jsou: Kolik máte studentů a jaký máte rozpočet,“ vtipkoval profesor Hampl a na všechny ministrovy dotazy ochotně odpovídal. Ministra v souvislosti s tím zajímala i v tuzemsku velmi aktuální otázka, a to financování vysokých škol.

Po krátkém jednání s čelnými představiteli univerzity ministra a jeho doprovod provedl Karolinem prof. PhDr. Jiří Pešek, CSc., z katedry německých a rakouských studií na Fakultě sociálních věd UK a především také historik zabývající se dějinami univerzity. Ministrovi ukázal a popsal největší skvosty Karolina.

Při historicko-uměleckém exkurzu však došlo i na téma vědy. Profesor Pešek je totiž také členem řídícího grémia programu AKTION, jehož posláním je spolupráce ve vědě a vzdělávání mezi Rakouskem a Českou republikou.

Po setkání v Karolinu profesor Pešek doprovodil ministra a jeho tým na procházce blízkým okolím rektorátu.

Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.