Inaugurace děkana 1. LF UK

3. 9. 2012; autor: P. K.; rubrika: i-Forum informuje

Nový děkan 1. lékařské fakulty profesor Aleksi Šedo byl dnes rektorem UK prof. Václavem Hamplem slavnostně uveden do funkce v pražském Karolinu. Dosavadní děkan profesor Tomáš Zima odchází po sedmi letech z vedoucí pozice, ale na fakultě bude zastávat pozici proděkana.

Nastupující děkan Šedo hodlá ve svém čtyřletém funkčním období navázat na dosavadní úspěchy fakulty ve vědě, výzkumu i vzdělávání. Ve složení kolegia děkana dojde k drobným změnám, vzhledem k měnícím se agendám a jak oznámil děkan Šedo na nedávné tiskové konferenci, ve vědecké radě fakulty zasedne nositel Nobelovy ceny za chemii profesor Jean-Marie Lehn.

Profesor Šedo v minulých letech působil jako proděkan pro grantovou politiku a rozvoj a je také šéfem Ústavu biochemie a experimentální onkologie.

Čtěte projevy přednesené během inaugurace:

Projev děkana prof. Tomáše Zimy

Projev předsedy AS 1. LF UK prof. MUDr. Přemysla Strejce, DrSc.

Projev rektora UK prof. Václav Hampla

Inaugurační projev děkana 1. LF UK prof. Aleksi Šeda


Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.