Proudy zapojeny, akademický rok zahájen

Areál kolejí Jižní Město se včera do pozdních nočních hodin otřásal v základech. Probíhal tu multimediální festival Proudy, který si vytyčil založit novou tradici zahajování akademického roku. Akce byla pro všechny návštěvníky zdarma, pozdravit studenty a „zapojit“ Proudy přišel i rektor Univerzity Karlovy prof. RNDr. Václav Hampl, DrSc.

„Věříme, že za progresivním vývojem lidstva stála touha po pokroku a prosociální chování jedince. Proto jsme se rozhodli spojit zajímavé reprezentanty naší éry a společně vytvořit tradici pro generaci Y a Z. Tradici, která nebude pouhým festivalem, ale pamětí naší doby,“ představili svou vizi organizátoři.

Festival byl vystavěn na třech pilířích – hudbě, technologiích a studentech. Protože počasí organizátorům přálo, o studenty nouze nebyla. Hudební vystoupení se odehrávala na třech pódiích a největším lákadlem bylo vystoupení populárních kapel Prago Union a Skyline. Velký prostor byl věnován moderním technologiím. V tzv. Digital Playground dostaly příležitost k prezentaci firmy se špičkovými technologickými produkty i univerzitní týmy s výsledky svých vývojových projektů a start-upy. Zejména nastupující prváky se pak snažili oslovit studentské spolky jednotlivých vysokých škol.

Kolem 20. hodiny byl program na chvíli přerušen, aby rektoři ČZU, ČVUT, UK, VŠE a VŠCHT a primátor hlavního města Prahy Bohuslav Svoboda studenty pozdravili a popřáli jim mnoho úspěchů v novém akademickém roce. Pak už každá z pozvaných osobností zapojila jeden z kabelů a festival Proudy byl oficiálně „zapnut“.
Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.