Rychlé brejky pomohly borcům UK obhájit titul v Hokejové bitvě univerzit ****************************************************************************************** * Rychlé brejky pomohly borcům UK obhájit titul v Hokejové bitvě univerzit ****************************************************************************************** Ve druhém ročníku Hokejové bitvy univerzit potvrdili hráči Univerzity Karlovy svou nadvlád plochou. Ve finále turnaje, do kterého se stejně jako v minulém ročníku probojovaly týmy U opatrné první, nepovedené druhé a ostré třetí třetině porazili hráči UK borce Vysoké školy vysoko 4:1. K vítězství jim poblahopřál i rektor UK prof. RNDr. Václav Hampl, DrSc. Při hokejovém odpoledni druhého ročníku univerzitní bitvy se proti sobě postavili hráči Un Karlovy (UK), Českého vysokého učení technického (ČVUT), České zemědělské univerzity (ČZU) ekonomické (VŠE). Hrálo se systémem play-off ve zkrácených zápasech 2x 15 minut, finále pa Turnaj odstartoval zápas UK s ČZU. „Kluci jsou nejlepší, potřebují to ale slyšet i zvenku, začátkem prvního zápasu fanoušky UK prorektor prof. PhDr. Stanislav Štech, CSc., který se rektorovi ČZU prof. Ing. Jiřímu Balíkovi, CSc., na úvodní buly turnaje. V první polovině zápasu nedali hráči UK svým soupeřům šanci. Hned totiž ukázali, co bude j devizou pro celý turnaj – bleskové obraty a úniky z obranné třetiny do útoku. Jejich skvěl technice nebyli schopni hráči ČZU, ale ani později VŠE konkurovat. I díky tomu ČZU inkasovala hned v první polovině zápasu tři góly. Až ke konci poločasu se suchdolské univerzity zformovat a snížit náskok UK o jednu branku. Po přestávce však tým ČZU nastoupil v mnohem aktivnějším tempu a nejprve v přesilovce a pa ostrém útoku se dvěma brankami dotahoval na obhájce titulu. UK si však očekávané vítězství turnaje nenechala vzít a nakonec vyhrála 5:3, a mohla v klidu vyčkávat na výsledky dalšího určil jejich soupeře pro finále. V následujícím utkání VŠE nedala smolařům turnaje ČVUT příliš šancí a porazila je 2:1. ČVU zápase s VŠE muselo hned nastoupit do utkání o třetí místo s ČZU. Unaveným hráčům ČVUT nep promarnili několik výborných útočných akcí, a nakonec nečekaně podlehli hráčům ČZU 1:2. To už se ale ve fanouškovském kotli UK v holešovické Tipsport Areně začali znovu srocovat symbolicky oblečení v červené barvě, vybavení rudými balonky a pomalovaní písmeny UK. „Tip 3:1. Fandím hlavně útočníkovi Davidu Šafránkovi,“ zářila nadšením studentka Fakulty tělesn sportu UK Martina Ctiborová, která jmenovala jednoho z nejpřínosnějších hráčů týmu. David vstřelil v průběhu turnaje několik gólů. Velkou pozornost publika také vyvolávala ženská h útočnice Zuzana Radostová. Krátce po půl desáté večer prorektor UK doc. PhDr. Michal Šobr, CSc., popřál vítězství naš postavil se na úvodní buly finálového zápasu proti řediteli Centra tělesné výchovy a sport Pádivému. První třetina se našim hráčům příliš nedařila, VŠE se ukázala jako velmi silný soupeř. Po oslabení tři na pět ke konci první třetiny brankář UK Adam Srb inkasoval. Hráči UK tak odc skleslí, jejich kouč PhDr. Petr Šťastný, Ph.D., jim ale dodal potřebný náboj, takže do dru vlétli s velkou bojovností. V podobné situaci jako v první třetině, avšak tentokrát v přes vyrovnali borci UK na 1:1. Fanoušci si užili dokonce i samostatného nájezdu, který však út Novák nevyužil. Na konci druhé třetiny byl tak zápas stále na začátku, a proto i velmi nap Poslední třetina turnaje už patřila především týmu v červených dresech, VŠE nakonec ještě inkasovala, poslední gól padl dokonce jen minutu a dvacet sedm vteřin před závěrečným hviz Borci UK obhájili své minulé vítězství v turnaji Hokejové bitvy univerzit s velkým přehled pochvalu jak od rektora UK profesora Václava Hampla, který je hlasitě podporoval ze střída Fakulty tělesné výchovy a sportu UK doc. PhDr. Vladimíra Süsse, Ph.D. Domů odjeli s poháre a s desetitisícikorunovou odměnou.