Skupina Asonance zahájila cyklus Akademické rezonance

17. 10. 2012; autor: red.; rubrika: i-Forum informuje

Hudební projekt s názvem Akademické rezonance včera zahájil rektor UK prof. Václav Hampl na Matematicko-fyzikální fakultě UK. V rámci cyklu koncertů chce rektor představit univerzitní veřejnosti hudební skupiny a soubory, jejichž členové na UK působí, studovali nebo studují. Na prvním koncertu vystoupila folk-rocková legenda skupina Asonance, jejíž vedoucí, Jan Lašťovička pracuje v Ústavu imunologie 2. LF UK a na MFF UK působí profesor Luboš Pick a jako proděkan pro matematickou sekci docent Mirko Rokyta.

Při podrobnější analýze a přípravě tohoto unikátního cyklu se ukázalo, že na UK máme v současnosti více jak 70 kapel, pěveckých sborů a sólových interpretů ze 12ti z celkem 17 fakult. Hudebníci a muzikanti vycházejí převážně z řad studentů nebo pedagogů, společně vytvářejí organickou a osvěžující součást života univerzity.

Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.