Starý zákon je pro mě plný výzev, říká malířka a studentka UK

Mezi posluchači UK nejsou jen začínající vědci, ale i nadaní kreativci. K těm patří i Anežka Bartošíková. Malířka a studentka druhého ročníku dějin křesťanského umění na Katolické teologické fakultě UK v rozhovoru pro iForum říká, jak je ráda, že si zvolila právě tento obor. Našla v něm totiž velkou inspiraci pro svou výtvarnou práci.

Pokračování

Autor: Helena Zdráhalová, 23. ledna 2017


Plesová sezona na Univerzitě Karlově

Přichází čas, kdy je třeba pomalu vylovit ze skříní střevíce, uvázat kravaty a motýlky a zopakovat si (základní) taneční kroky. Na prahu plesové sezony přinášíme přehled bálů, které se budou konat v rámci Univerzity Karlovy.

Pokračování

Autor: Daniel Pražák, 8. prosince 2016


Univerzita Karlova odhalila sochu královny Elišky Přemyslovny

V pondělí 28. listopadu byla v komplexu Karolina slavnostně odhalena socha královny Elišky Přemyslovny. Socha matky budoucího Otce vlasti Karla IV., kterou vytvořil Karel Bureš, stojí na dvoře kavárny U Rotlevů. Akce se uskutečnila u příležitosti oslav sedmi set let od narození českého krále a římského císaře Karla IV.

Pokračování

Autor: Tereza Bušová, 28. listopadu 2016


Co mají společného doktorand UK Petr Jan Juračka a spisovatel Paulo Coelho?

Minulý týden přiletěl do Prahy jeden z nejprodávanějších autorů světa Paulo Coelho, aby tu oslavil milion prodaných výtisků svých knih v češtině a současně svátek svatého Josefa, který si každoročně připomíná na jiném místě světa. S Prahou ho však pojí ještě něco – fotografii Bajkalu na obálku jeho románu Alef vytvořil Mgr. Petr Jan Juračka, doktorand na katedře ekologie PřF UK. Redakce iFora přispěla k tomu, aby se oba autoři v Praze setkali.

Pokračování

Autor: Lucie Kettnerová, 21. března 2016


Před padesáti lety Ginsberg, kdo letos? Přijďte se podívat na Studentský Majáles

Pozor, pozor. Hledá se král, nebo královna. Studenti pražských univerzit vyhlašují výběrové řízení na svého vůdce. Kandidáti by spolu se svou družinou měli mít jasnou představu o tom, jak během ročního panování prospějí všemu studentstvu a společnosti vůbec.

Pokračování

Autor: Helena Zdráhalová, 9. dubna 2015


Studentský festival představí JINOnice Jinak. Přijeďte a přesvědčte se

Chcete se potkat se superhrdiny? Pak v sobotu 28. března vyrazte do areálu UK v pražských Jinonicích na studentský festival. Ten den se totiž představí JINOnice Jinak.

Pokračování

Autor: Helena Zdráhalová, 25. března 2015


Kam večer? Na film. Na které fakultě hrají? Podívejte se na CUNIFILM

Lámete si hlavu, co večer podniknout? A co třeba vyrazit na promítání, která pořádají fakultní nebo oborové filmové kluby. Nevíte, kde a co hrají? Přesně z tohoto důvodu Studentská unie UK vytvořila zvláštní facebookové stránky CUNIFILM, kde si z přehledného programu snadno vyberete.

Pokračování

Autor: red., 11. března 2015


Student a malíř Milan Galia: Metro je pro malíře velmi inspirující prostředí

Radikální barevnost, hledání i zachycení nálady a atmosféry, výstavba obrazu, fascinace strukturou. To jsou charakteristické rysy práce čtyřiadvacetiletého malíře a studenta dějin křesťanského umění na Katolické teologické fakultě UK Milana Galii.

Pokračování

Autor: Helena Zdráhalová, 11. února 2015
Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.