Učená společnost vyznamenala tři vědce Univerzity Karlovy

Každý rok Učená společnost během své valné hromady ocení vybrané badatele za mimořádné zásluhy o rozvoj vědy. Letos vyznamenala také tři vědce působící na Univerzitě Karlově.

Pokračování

Autor: Helena Zdráhalová, 15. května 2017


Pestrost je pro mne důležitější než monotónní práce

Letošní rok je pro Tomáše Smutného, doktoranda Farmaceutické fakulty UK v Hradci Králové ve znamení ocenění jeho vědecké práce. V červnu převzal z rukou nositele Nobelovy ceny za chemii z roku 1987 Jean-Marie Lehna Cenu Sanofi za farmacii a zároveň získal prestižní Cenu Nadace Dimitrise N. Chorafase.

Pokračování

Autor: Petra Adámková, 4. srpna 2016


Ministryně školství předala vědcům a studentům výroční ceny

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR uděluje každoročně ceny představitelům vědeckého života a studentům, kteří se vyznamenali v oblasti studia, vědy či mimořádného občanského činu. Letošní předávání cen proběhlo na půdě Senátu Parlamentu ČR a přineslo několik ocenění také zástupcům Univerzity Karlovy.

Pokračování

Autor: Drahomír Suchánek, 2. prosince 2015


V Lužanech byly uděleny Medaile a Ceny Josefa Hlávky

V předvečer studentského svátku 17. listopadu převzali rodinní příslušníci předních akademických pracovníků UK a mladí vědci z této univerzity ocenění Nadání Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových. Slavnostní vyhlášení proběhlo už tradičně na zámku v Lužanech u Přeštic.

Pokračování

Autor: Lucie Kettnerová, 16. listopadu 2015


Čestný doktorát na UK obdrželi Aharon Oren a Ivan Damjanov

Prof. Aharon Oren, Ph.D., z Hebrejské univerzity v Jeruzalémě a Ivan Damjanov, M.D., Ph.D., z Kansaské univerzity včera obdrželi ve Velké aule historické budovy Karolina čestnou vědeckou hodnost doktor honoris causa. Titul byl oběma vědcům udělen za jejich mimořádné celoživotní dílo a za významný přínos k rozvoji bádání na Univerzitě Karlově.

Pokračování

Autor: red., 15. října 2015


Zjištění českých ekologů mohou pomoci při předvídání globálních změn

Příčinami rozdílů v biologické rozmanitosti na povrchu Země se prostřednictvím analýzy dostupných dat a vlastního terénního výzkumu zabýval tým českého ekologa Davida Storcha. Přínos tohoto základního výzkumu nyní Cenou předsedy ocenila i Grantová agentura České republiky, která ho financovala.

Pokračování

Autor: GA ČR, 15. září 2015


Oceněn archeolog, který výzkumem přemyslovských Čech zaujal Ameriku

Kniha s názvem Proměna českých zemí ve středověku zaujala i prestižní americké vydavatelství Brill v Bostonu. V letošním roce byl autor knihy a vedoucí výzkumu Jan Klápště právě za mezinárodní přesah a mimořádné výstupy v oblasti základního výzkumu oceněn také Cenou předsedy Grantové agentury ČR.

Pokračování

Autor: GA ČR, 28. srpna 2015


Učená společnost vyznamenala dvojici vědců, kteří působí na Univerzitě Karlově

Bylo to právě Karolinum Univerzity Karlovy, kde měla v květnu roku 1994 svoje první slavnostní zasedání Učená společnost České republiky. Právě proto se tam také konají její pravidelná výroční setkání, při nichž společnost oceňuje významné tuzemské badatele. Letos se této pocty dočkali i profesor Václav Pavlíček z Právnické fakulty UK a doktor Vít Jelínek z Matematicko-fyzikální fakulty UK.

Pokračování

Autor: Helena Zdráhalová, 18. května 2015
Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.