Vzpomínková slavnost k výročí 17. listopadu

Zástupci akademických obcí a prezident České republiky Václav Klaus si 17. listopadu na pietním shromáždění u Hlávkovy koleje připomněli studentské protesty proti totalitě. Václav Klaus při té příležitosti varoval před ztrátou historické paměti národa.

Prezident Václav Klaus upozornil, že se na vzpomínkové akci před Hlávkovou kolejí objevují stále stejné tváře. Stejně jako v předchozích letech vyslovil přání, aby si statečnost studentů z let 1939 a 1989 připomínalo více mladých lidí.

Prezident Klaus po pietním aktu zahájil v Hlávkově koleji výstavu Dějiny z nedaleka. Expozice protinacistického a protiválečného díla Josefa Čapka je sestavena z majetku Čapkovy společnosti v německém Hagenu.

Vzpomínkovou slavnost k výročí 17. listopadu pořádá každoročně Hlávkovo nadání společně s Českým svazem bojovníků za svobodu před budovou Hlávkovy koleje v Jenštejnské ulici.
Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.