Braňme veřejné vysoké školství!

Nikoli, nepropásli jste další pokračování Týdne neklidu. To jen Univerzita Karlova vydala pod stejnojmenným názvem překlad jednoho z nejdůkladnějších textů na obranu veřejného vysokého školství ve Velké Británii, který v originále vyšel na podzim 2011.

Úctyhodné společenství akademiků z Oxfordu, Cambridge, Warwicku a dalších britských univerzit v něm argumentovaně, s oporou o empirické důkazy varuje před ideologickou neoliberální reformou vysokého školství Cameronovy vlády započaté ovšem už za vlády labouristů. Při troše nepozornosti může mít laskavý čtenář na mnoha místech pocit, že autoři popisují pokusy o tzv. reformu vysokého školství v naší zemi. Stojí za to se s touto brožurou seznámit, protože není vůbec jisté, zda argumenty v ní uvedené nebudeme brzy potřebovat.

Brožuru přeložil kolektiv studentů, kteří se většinou aktivně podíleli na Týdnu neklidu v únoru 2012 a úvodním slovem ji opatřil rektor Univerzity Karlovy Václav Hampl. Veřejně bylo několik jejích exemplářů distribuováno na přednášce oxfordského profesora historie Howarda Hotsona na téma: „Understanding the Global University Crisis: The Marketisation of English Higher Education in International Perspective“ na Akademii věd ČR 27. listopadu 2012.


Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.