Cena Siemens byla poprvé udělena nejen studentům, ale i pedagogovi

Světově uznávaný kineziolog doc. MUDr. František Véle z Fakulty tělesné výchovy a sportu získal nejvyšší ocenění v kategorii Nejlepší pedagogický pracovník. Cenu převzal z rukou Eduarda Palíška, generálního ředitele Siemens ČR. Výsledky patnáctého ročníku soutěže na podporu českého školství a vědy Ceny Siemens byly vyhlášeny 3. prosince v Betlémské kapli. 

Za celoživotní práci vysokoškolského učitele získal ocenění zakladatel kineziologie doc. MUDr. František Véle, CSc., který vloni oslavil devadesáté narozeniny. Nositel stříbrné medaile Univerzity Karlovy v Praze a pamětní medaile k výročí založení UK pracuje od roku 1991 na katedře fyzioterapie FTVS UK. Spolu s prof. Karlem Lewitem a prof. Janem Jandou a prof. Václavem Vojtou patří k zakladatelům tzv. pražské rehabilitační školy, známé jako „Prager Schule“.

Do soutěže se podle mluvčího firmy Siemens Pavla Kaidla přihlásilo rekordních 190 zájemců v šesti kategoriích. Vítěze vybírala porota složená z rektorů a prorektorů pro vědu a výzkum českých technických a ekonomických vysokých škol a zástupců Akademie věd. Cenou Siemens bylo oceněno již 233 studentů, pedagogů a vědců.


Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.