Hudba a slovo

Vysokoškolský umělecký soubor Univerzity Karlovy uvede další koncert z cyklu Hudba a slovo. Letošní koncert bude věnován připomínce desetiletého výročí úmrtí skladatelů Petra Ebena a Zdeňka Lukáše.

V překrásném, dějinami opředeném prostoru vyšehradské baziliky sv. Petra a Pavla představíme za spolupráce varhaníka Jana Kalfuse a hráče na bicí nástroje Jana Linharta duchovní hudbu těchto dvou autorů, velmi blízkých našim srdcím.Tyto a další skladby budeme následně také natáčet na naše nové CD, čímž zahájíme přípravy na rok 2018, jenž u nás bude ve znamení oslav 70. výročí založení sboru.

Večer bude prokládán texty Bohuslava Reynka, Václava Renče a Jana Skácela v přednesu Josefa Herverta.


Začátek akce 31. května 2017 v 19:30
Konec akce 31. května 2017 v 21:00
Druh akce Koncert
Organizátor Vysokoškolský umělecký soubor Univerzity Karlovy
Email na organizátora vus@vus-uk.cz
Telefon na organizátora +420721208707
Webové stránky http://www.vus-uk.cz/koncert/hudba-a-slovo-p-eben-z-lukas/
Místo konání akce Kostel sv. Petra a Pavla na Vyšehradě, Praha 2
Cílová skupina Akademická obec i veřejnost
Rezervace ne
Vstupné Vstupné dobrovolné
Bezbariérový přístup ano


Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.