Jet8 – život začíná po osmičce!

Jet8 jsou punkrocková DIY kapela s dechovou sekcí, která funguje od roku 2005. Stavebními kameny jejich tvorby je punkrock/HC a skapunková světová scéna. Nicméně hlavním motorem je současná skacoreová scéna v Anglii, se kterou je skupina velmi blízce spojena. Díky této provázanosti a častému koncertování se zahraničními formacemi je kapela respektována po celé Evropě. Po první desce Think first (2009) vydali Jet8 druhou řadovou desku Off We Go (2011), kterou podpořili úspěšným zahraničním tour, převážně v Anglii a Francii. Zatím posledním kouskem do sbírky je letos natočené čtyřsongové EP Bear in Mind, které se dá stejně jako všechna ostatní alba volně stáhnout na jejich webu jet8.

Kapela prošla množstvím personálních změn a projela Evropu křížem krážem, přičemž její cesty jsou lemovány nejedním excesem a událostmi, nad kterými by možná zakroutil hlavou i Charles Bukowski. Odehráno mají svoje, jak na velkých festivalových pódiech, tak v rozích rozličných pidipodniků. Zahráli si s kapelami známými i neznámými. Všechno zmíněné pak spojuje nekončící příliv energie a chuť do toho dál skákat po hlavě.Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.