Hokejový výběr UK je historicky prvním finalistou univerzitní ligy. Přijďte fand ****************************************************************************************** * Hokejový výběr UK je historicky prvním finalistou evropské univerzitní ligy. Přijďte fan ****************************************************************************************** Poslední dva zápasy, ve kterých v týdnu od 31. března dvakrát po sobě hokejový výběr UK [ hokejuk.cz/"] porazil hráče Vysoké školy managementu Trenčín, rozhodly o prvním finalistov ročníku Evropské univerzitní hokejové ligy [ URL "http://www.euhl.eu/"] (EUHL). Tím se sta tým Univerzity Karlovy. O celkové prvenství v EUHL se výběr UK utká s Panevropskou vysokou Bratislava (PanEuropa Kings) v týdnu od 7. dubna. Vítězství 8:1 přivezli hokejisté UK hned z prvního utkání semifinále play-off EUHL, které pondělí 31. března v Trenčíně. V první třetině, která se hrála v opatrnějším duchu, se tre UK Hučko. Ve druhé části už hru hráči UK jasně ovládli a postupně navýšili stav až na 5:0. do přestávky zaznamenali čestný úspěch, ovšem v závěrečné dvacetiminutovce inkasovali dalš S narůstajícím skóre začaly na ledě přibývat také emoce a rozhodčí rozdal za zápas neuvěři trestných minut. Po pondělním vítězství na ledě Trenčína uspěli hokejisté Univerzity Karlovy také ve čtvrte Slaném, kde hráče trenčínské Vysoké školy managementu přehráli 7:1. Pražané vykročili za p v úvodu zápasu a na začátku 8. minuty vedli po dvou zásazích Matyáše Hložka už 2:0. Dvoubr domácí drželi i po druhé třetině, ve které nejprve zvýšil kapitán UK Hučko na 3:0, ale ve vykřesal Trenčínu jiskřičku naděje Okuliar. Závěrečná dvacetiminutovka už však patřila dom hned čtyřmi zásahy pečetili svou finálovou účast. O celkové prvenství se výběr Univerzity Karlovy utká s hráči bratislavské Panevropské vyso utkání se uskuteční v pondělí 7. dubna vpodvečer v Bratislavě, odveta se potom odehraje ve dubna na zimním stadionu Hvězda v Praze od 18 hodin, kam jsou všichni fanoušci zváni. • Pondělí 31. 3. 2014 Univerzita Karlova Praha: Vysoká škola managementu Trenčín – 8:1 (1:0, 4:1, 3:0) • Čtvrtek 3. 4. 2014 Univerzita Karlova Praha: Vysoká škola managementu Trenčín – 7:1 (2:0, 1:1, 4:0) Účastníci Evropské univerzitní hokejové ligy v akademickém roce 2013/2014: Univerzita Karlova Praha (UK Praha) Panevropská vysoká škola Bratislava (PEVŠ Bratislava) Vysoká škola managementu Trenčín (City U Trenčín) Univerzita Tomáše Bati Zlín (UTB Zlín) Slovenská technická univerzita v Bratislavě (STU Bratislava) Vysoká škola ekonomie a managementu veřejné správy Bratislava (VŠEMvs Bratislava)