Tým UK vyhrál první ročník Evropské univerzitní hokejové ligy ****************************************************************************************** * Tým UK vyhrál první ročník Evropské univerzitní hokejové ligy ****************************************************************************************** Hokejisté Univerzity Karlovy [ URL "http://hokejuk.cz/"] přehráli ve čtvrtek 10. dubna ve zápase tým bratislavské Panevropské vysoké školy (PanEuropa Kings). Finálovou sérii ovládl stávají se tak historicky prvními vítězi Evropské univerzitní hokejové ligy [ URL "http:// (EUHL). Druhý finálový zápas se odehrál ve čtvrtek 10. dubna na zimním stadionu Hvězda v Praze. Pr zvládli lépe hosté z Bratislavy, kteří po dvaceti minutách drželi vedení 2:1. Do prostřední dvacetiminutovky však Pražané vtrhli jako velká voda a ve 24. minutě už po t a Herra vedli. Bratislavští hráči ještě dokázali rychle srovnat, ale krátce po polovině zá Křepelka znovu, a když se rychle po něm prosadil i Alexa, šlo se do šaten za stavu 5:3 pro Kings se ještě nevzdali a ve 47. minutě snížili na rozdíl jediné branky, ovšem v čase 50:4 šestým gólem kapitán Petr Hučko. Do konce zápasu se pak již skóre 6:4 nezměnilo a hokejist Karlovy si tak mohli jako první v historii Evropské univerzitní hokejové ligy potěžkat tro Sekeráše. Čtvrtečnímu zápasu předcházelo pondělní první finálové utkání mezi pražským a bratislavský se, tentokrát na ledě Bratislavy, radovala z vítězství Univerzita Karlova. První finálovou sérii EUHL mezi UK Praha a PanEuropa Kings začali lépe Pražané, kteří v Br vítězství 3:2 po samostatných nájezdech. První polovina zápasu přitom patřila domácím Král bruslili a měli více šancí, ujala se však pouze dorážka Zvary z 26. minuty. Hráči Univerzi přidali a ve třetí třetině otočili skóre. Ve 45. minutě vyrovnal Matěj Krátký a tři a půl koncem se při signalizovaném vyloučení trefil Lukáš Rovný. PanEuropě však stačilo na odpov vteřin, po kterých srovnal na 2:2 Fabo. O vítězi duelu pak nerozhodlo ani prodloužení a na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V n první sérii prosadil kapitán UK Petr Hučko, naopak brankář Vokatý všechny tři pokusy domác Výběr UK se tedy v sérii hrané na dva vítězné zápasy hned po tom prvním ujal vedení a po d vítězství slavil celkové prvenství v Evropské univerzitní hokejové lize. • Čtvrtek 10. 4. 2014 Univerzita Karlova – Panevropská vysoká škola Bratislava 6:4 (1:2, 4:1, 1:1) • Pondělí 7. 4. 2014 Univerzita Karlova – Panevropská vysoká škola Bratislava 3:2 po samostatných nájezdech ( 0:0) Účastníci Evropské univerzitní hokejové ligy v akademickém roce 2013/2014: Univerzita Karlova Praha (UK Praha) Panevropská vysoká škola Bratislava (PEVŠ Bratislava) Vysoká škola managementu Trenčín (City U Trenčín) Univerzita Tomáše Bati Zlín (UTB Zlín) Slovenská technická univerzita v Bratislavě (STU Bratislava) Vysoká škola ekonomie a managementu veřejné správy Bratislava (VŠEMvs Bratislava)