J!Scream

Pořádně rozjetá pražská kytarová kapela, která tě nenechá sedět! Tak samu sebe představuje pětičlenná energická rocková skupina J!Scream. Vedle studenta 2. lékařské fakulty UK Václava Chaloupeckého, který hraje na bicí, kapelu J!Scream tvoří zpěvák Pavel Bareš, kytaristé Pepa Münzberger a René Souček a baskytarista Martin Večeřa.

Kapela vznikla v roce 2011 a v lednu o dva roky později vyhrála soutěž Rock Café Contest pro začínající talenty, v níž o vítězi rozhodují posluchači. Vloni vydali debutové album Mayday a letos v únoru dostali velkou příležitost představit se početnému publiku, když v Brně předskakovali legendární britské glam-rockové skupině Smokie.

Při své tvorbě se volně inspirují skupinami The Suwbays, Royal Republic, Foo Fighters a dalšími.

Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.