The A-Bomb

Důraz na vlastní tvorbu a nekompromisní zvukové pojetí klade pražská kapela The A-Bomb, která zároveň vyžaduje plné nasazení jak od svých členů, tak i od publika. Čtyřčlenné uskupení založil před čtyřmi roky student Fakulty humanitních studií UK a zpěvák Olda Elfy Poděbradský spolu s baskytaristou a studentem politologie na Filozofické fakultě UK Jakubem Markýzem Žabou. Dnes tuto dvojici doplňuje ještě kytarista Láďa Hlava Rudčenko a bubeník Petr Monster Charvát, který na podzim také nastupuje na Fakultu humanitních studií UK.

Kapela se hlásí k proto-punku 60. a 70. let a snaží se razit si svou vlastní cestu hudebním světem. Za sebou má řadu koncertů i vystoupení na různých hudebních festivalech. V roce 2010 nahrála svoje debutové EP Living room a o rok později vydala album The A-Bomb. Během léta se skupina zavře do nahrávacího studia, kde chce nahrát a pak v samonákladu vydat nové album zatím s pracovním názvem Guns and guitars, které se má zvukově přibližovat k jejich debutu Living room.

Nejbližší koncerty:

18. 7. – Praha: Hospoda U Brouka

13. 9. – Víchová: Hájenka

27. 9. – Mariánské Lázně: RC Morrison

18. 10. – Praha: Modrá Vopice – Oktober Fuzz fest
Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.