Pořiďte si nobelistu!

Při obsazovaní volného místa dostávají místo mladých talentů přednost etablovaní experti. Podle šéfa personalistiky je to chyba. Žijeme v době tlaku na rychlý úspěch – i v personálních otázkách se výsledky očekávají ihned. Důležité pozice proto bývají obsazovány spíše etablovanými osobnostmi než brilantními, ale neznámými talenty.

Pokračování

Autor: Dr. Matthias Afting (Die Zeit, 4. 9. 2014), 16. ledna 2015


Bude mít Univerzita Karlova „Nobelovku“?

Může někdo z Univerzity Karlovy získat v dohledné době Nobelovu cenu? Nad tímto tématem se zamýšlel redaktor Lidových novin a absolvent Filozofické fakulty UK PhDr. et Mgr. Martin Rychlík, Ph.D.

Pokračování

Autor: PhDr. et Mgr. Martin Rychlík, Ph.D., redaktor Lidových novin, absolvent FF UK, 24. listopadu 2014


Věda je jen dvojího druhu: dobrá, nebo špatná

Jako zástupce oboru, který obvykle bývá s typicky českým despektem řazen mezi tzv. „humáče“, zřejmě nejsem tím nejpovolanějším, abych se vyjadřoval ke kvalitě vědy u nás obecně. Navzdory tomu se ale přece jen pokusím krátce představit svůj subjektivní názor a náhled na to, proč se české vědě nedaří získávat „nobelovky“ či jejich obdoby v jiných oborech: až na čestnou výjimku z poslední doby, profesora Tomáše Halíka.

Pokračování

Autor: Ředitel Českého egyptologického ústavu FF UK v Praze prof. Mgr. Miroslav Bárta, Dr., 23. listopadu 2014
Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.