The Chancers

Fanouškům ska netřeba představovat britsko-českou kapelu The Chancers. Nejen na české scéně působí už od roku 1998 a dnes patří i v mezinárodním měřítku mezi známé představitele tohoto žánru. Frontmanem je britský zpěvák Simon Ruffskank, kterého v současné době doprovázejí kytarista a harmonikář Marco McKee, kytarista Ondřej Horák, klávesista Pavel Homer, basák Martin Čech a bubeník Honza Vágner. Dechovou sekci uskupení tvoří trombonista Honza Novák, alt saxofonistka Daniela Marušáková a konečně tenor saxofonista a student doktorského oboru mediální studia na Fakultě sociálních věd UK Honza Vedral.

První album pojmenované Rudeboy Polka vydali The Chancers v roce 2001 a ihned se dočkali pozitivních ohlasů jak od posluchačů, tak i od kritiků. Následující alba Friendly Fire (2003), A Calling Out (2007) a Age of Rudeness (2011) postupně potvrzovala, že The Chancers patří k tomu nejlepšímu, co je dnes na tuzemské ska-scéně k slyšení. Kdo by se chtěl přesvědčit na vlastní uši, může si první dvě desky zdarma stáhnout z internetových stránek kapely nebo si na stejném místě poslední dvě alba koupit.
Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.