Oben ohne Orchestra

„Včera mě přepadl blbý a neodvratný pocit, že můj život už nemá vůbec žádnej smysl, je to na nic, tak sedím a koukám na praskliny v omítce, chtěl bych aspoň na chvíli ukrýt se,“ zpívá v singlu Tragikomický obraz člen funk-punkové kapely Oben ohne Orchestra Ondřej Zikmund. Vedle absolventa Evangelické teologické fakulty UK, zpěváka a basáka kapely Ondřeje Zikmunda, tvoří toto pražské uskupení jeho spolužák a dnes doktorand a člen Akademického senátu ETF UK Michael Pfann, který hraje na kytaru. Kytaristou je i další člen skupiny Ivan Ivanovič Kačur, student oboru sociální a charitativní práce na Husitské teologické fakultě UK. Rytmus trojici udává bubeník Vojtěch Polák.

Skupina hraje od roku 2010 a od té doby si ji mohly poslechnout stovky lidí na různých hudebních festivalech po celé republice. Na její první desku posluchači zatím čekají, to nejlepší z jejích nahrávek si však mohou poslechnout ZDE.
Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.