Hokejisté UK vykročili za obhajobou titulu v evropské lize vítězstvím nad nováčkem ****************************************************************************************** * Hokejisté UK vykročili za obhajobou titulu v evropské lize vítězstvím nad nováčkem soutě ****************************************************************************************** V pondělí 3. listopadu začal pro hokejisty Univerzity Karlovy [ URL "http://hokejuk.cz/"] Evropské univerzitní hokejové ligy [ URL "http://www.euhl.eu/"] (EUHL). Svou pouť za obhaj zahájili domácím soubojem s nováčkem z Plzně, na jehož střídačce stál v pozici trenéra býv útočník extraligové Plzně Pavel Vostřák. Hostující Akademici drželi krok pouze v úvodních Poté se tým UK prosadil třikrát během čtyř minut a o vítězi zápasu bylo prakticky rozhodnu nakonec snaživému soupeři nepovolil ani čestný zásah a připsal si do tabulky soutěže první vítězství 6:0. Obhájce titulu v EUHL, UK Praha, představil ve svém premiérovém zápase sezony několik nový i proto začal duel proti nováčkovi soutěže, plzeňským Akademikům, opatrněji. Přesto si i v vytvářeli větší šance. Hybner trefil pouze dobře vyjetého brankáře Smejkala a po Bíchově a gólmana zachránila tyč. První gól výběru UK v nové sezoně zaznamenal obránce Filip Švaříče sekund později navíc gólman akademiků Smejkal propustil nenápadnou střelu Dominika Nováka. Akademici v té chvíli zakusili, jaký je rozdíl mezi nimi a loňskými vítězi EUHL, a ve 12. ještě jednou, když na konci zdařilé přesilovkové kombinace domácích stál Lukáš Rovný, kter poloodkryté klece. Poté se domácí brankostroj přece jen zadrhl, a ještě v první třetině mohl dokonce snížit F dostal do velké šance ve vlastním oslabení, trefil se však pouze do připraveného brankáře Brázdila. Také po pauze snaživí Západočeši dlouho odolávali. Vydrželi to až do 33. minuty, kdy šli d oslabení a domácí nabídnutou příležitost využili prostřednictvím Matúše Baláže. V pokračuj výhodě pak zvýšil už na 5:0 Aleš Hybner. Do třetí třetiny vyměnil hostující celek brankáře, místo Smejkala se mezi tyče postavil Ku Univerzity Karlovy i nadále kontroloval hru, Hybner trefil tyč a krásné sólo Šteinera, kte oslabení projel od své branky přes čtyři protihráče až před svatyni soupeře, pokryl Kudrna střídající gólman Akademiků nebyl ušetřen inkasovaného gólu. V čase 51:09 pražský tým opět zaútočit i v početní nevýhodě, a kapitán Petr Hučko střelou z pravého kruhu uzavřel skóre se v závěru nedočkali ani čestného zásahu a brankář UK Jaroslav Brázdil tak při své premié čisté konto. • UK Praha – Akademici Plzeň 6:0 (3:0, 2:0, 1:0) V novém ročníku Evropské univerzitní hokejové ligy bojuje o vítězství devět týmů z České r AKADEMICI PLZEŇ – Západočeská univerzita v Plzni, Lékařská fakulta UK v Plzni DIPLOMATS PRESSBURG – Vysoká škola mezinárodních a veřejných vztahů Praha, Vzdelávací a ko GLADIATORS TRENČÍN – Vysoká škola manažmentu – City University, Trenčianska univerzita Ale PANEUROPA KINGS – Paneurópska vysoká škola PEVS, Bratislava SLAVIA STU – Slovenská technická univerzita v Bratislave UHT DUKES GRAZ – Karl-Franzens-Universität Graz, Technische Universität Graz, Medizinische UMB BANSKA BYSTRICA– Univerzita Mateja Bela, Banská Bystrica UK PRAHA – Univerzita Karlova, Praha UTB ZLÍN – Univerzita Tomáše Bati, Zlín