Hokejisté UK nedali rakouským hráčům šanci. Po pohodlném vítězství zůstaly body v ****************************************************************************************** * Hokejisté UK nedali rakouským soupeřům šanci. Po pohodlném vítězství zůstaly body v Praz ****************************************************************************************** Výběr Univerzity Karlovy [ URL "http://hokejuk.cz/"] se nedal zastrašit v rámci Evropské u hokejové ligy [ URL "http://www.euhl.eu/"] (EUHL) ani protihráči z Rakouska. V úterý 9. pr zimním stadionu Hvězda Praha proti sobě postavily týmy UK Praha a nováčka soutěže UHT Duke snadno splnili roli favorita, když už po první třetině vedli 7:1, a přestože ve zbytku utk stáhli nohu z plynu, zvítězili 9:4. Od začátku utkání bylo jasné, kdo bude udávat tempo zápasu. Pražané na soupeře z Grazu vlé voda a brankář Kofler přišel o čisté konto už na začátku čtvrté minuty, kdy ho v přesilovc kapitán UK Petr Hučko. Tím domácí odstartovali obrovskou gólovou smršť a skóre mezi 6. a 1 narostlo až na neuvěřitelných 6:0. Teprve pak se i hosté dostali trochu do hry, v čase 15: radovali z gólu, krátce před přestávkou však hokejisté UK udeřili ještě jednou a po trefě konci první třetiny už 7:1. Hned v úvodu druhé části dostali domácí možnost hrát dvojnásobnou přesilovou hru, kterou b obránce Pečenka. V té chvíli se zdálo, že diváci na stadionu uvidí rekordní debakl v rámci hráčům UK se soupeře zželelo a z nastoleného tempa velmi znatelně slevili. Další gól tak p minutě. Nejprve sice brankář Kofler pokryl trestné střílení, ovšem hned po následném buly Petr Hučko – 9:1. Poté se však dostali ke slovu i hráči UHT Dukes Graz, kteří přivítali br jenž v polovině duelu nahradil Vokatého, hned třemi slepenými zásahy. Po čtyřiceti minutách tak platilo skóre 9:4, a protože se ve třetí třetině spíše už jen do tímto výsledkem i celý zápas. Pro hosty jde nakonec o poměrně přijatelnou porážku vzhledem první třetině prohrávali 7:1, a krátce po polovině zápasu dokonce 9:1. UK Praha i po sedmi bez ztráty bodu v čele tabulky, naopak celek z Grazu ji s jediným bodíkem i nadále uzavírá • UK Praha – UHT Dukes Graz 9:4 (7:1, 2:3, 0:0) V novém ročníku Evropské univerzitní hokejové ligy bojuje o vítězství devět týmů z České r AKADEMICI PLZEŇ – Západočeská univerzita v Plzni, Lékařská fakulta UK v Plzni DIPLOMATS PRESSBURG – Vysoká škola mezinárodních a veřejných vztahů Praha, Vzdelávací a ko GLADIATORS TRENČÍN – Vysoká škola manažmentu – City University, Trenčianska univerzita Ale PANEUROPA KINGS – Paneurópska vysoká škola PEVS, Bratislava SLAVIA STU – Slovenská technická univerzita v Bratislave UHT DUKES GRAZ – Karl-Franzens-Universität Graz, Technische Universität Graz, Medizinische UMB BANSKA BYSTRICA– Univerzita Mateja Bela, Banská Bystrica UK PRAHA – Univerzita Karlova, Praha UTB ZLÍN – Univerzita Tomáše Bati, Zlín