Mistři! Hokejisté UK vyhráli i druhý ročník evropské univerzitní ligy

Hokejisté Univerzity Karlovy po roce opět zažívají pocity vítězů Evropské univerzitní hokejové ligy. Ve druhém finálovém utkání, které se hrálo v Praze na Hvězdě ve středu 15. dubna, udolali celek UMB z Banské Bystrice jediným gólem a v sérii zvítězili 2:0 na zápasy. Rozhodující trefu celé sezony obstaral Karel Herr, který ve 46. minutě využil přesilové hry.

Hokejisté Univerzity Mateja Bela se viditelně poučili z tragické úvodní třetiny domácího zápasu, který se hrál v pondělí na Slovensku, a do odvety v Praze vstoupili mnohem koncentrovaněji. Hosté si v samém úvodu dokonce vyzkoušeli přesilovou hru, ale při ní jen rozchytali brankáře UK Vokatého. Ještě lepší příležitost dostal v 7. minutě tým UK, který hrál vylepšenou verzi početní výhody – tedy 4 na 3, tentokrát se však vyznamenal Bezek v brance UMB.

Oba gólmani kralovali i v dalším průběhu utkání, šance se totiž rodily jedna za druhou, Vokatý i Bezek však měli svůj den. Úvod druhé periody patřil díky dvěma po sobě jdoucím přesilovkám hokejistům z Banské Bystrice, při rovnovážném počtu hráčů zase byli o něco aktivnější Pražané, které hnala dopředu velmi slušně zaplněná tribuna stadionu Hvězda Praha.

Čekání na první gól ale pokračovalo i nadále, a to až do 46. minuty, kdy hrálo mužstvo UK další přesilovku. Slánský posunul puk na obránce Karla Herra a ten v čase 45:52 konečně zlomil Bezkovo kouzlo. Domácí se pak snažili přidat i pojistku, s postupujícím časem se však dopředu stále více tlačili i hokejisté UMB a svůj tým musel několikrát podržet Vokatý. V závěru utkání to hostující kouč Opáth zkusil i s prázdnou brankou a šesti bruslaři v poli. Domácí se ovšem náporu soupeře již ubránili, a po závěrečné siréně tak propukla jejich obrovská radost.

Hokejisté UK Praha po roce opět zažívají pocity týmu, který mohl zvednout nad hlavu Sekerášovu trofej.

  • UK Praha – UMB v Banskej Bystrici 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Ve druhém ročníku Evropské univerzitní hokejové ligy bojovalo o vítězství devět týmů z České republiky, Slovenska a Rakouska, které tvořili hokejisté studující na vysokých školách.


AKADEMICI PLZEŇ – Západočeská univerzita v Plzni, Lékařská fakulta UK v Plzni

DIPLOMATS PRESSBURG – Vysoká škola mezinárodních a veřejných vztahů Praha, Vzdelávací a konzultačný inštitút v Bratislave

GLADIATORS TRENČÍN – Vysoká škola manažmentu – City University, Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka

PANEUROPA KINGS – Paneurópska vysoká škola PEVS, Bratislava

SLAVIA STU – Slovenská technická univerzita v Bratislave

UHT DUKES GRAZ – Karl-Franzens-Universität Graz, Technische Universität Graz, Medizinische Universität Graz, Montanuniversität Leoben

UMB BANSKA BYSTRICA– Univerzita Mateja Bela, Banská Bystrica

UK PRAHA – Univerzita Karlova, Praha

UTB ZLÍN – Univerzita Tomáše Bati, Zlín
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Ať už ve Švehlovce bydlíte, nebo ji navštěvujete pro její bohatý kulturní život, jedno je jasné. Švehlova kolej patří k architektonicky i kulturně nejzajímavějším pokladům Prahy.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.