UK přijala postupy krizové komunikace při mimořádných událostech v rámci studentské mobilty

V souvislosti s narůstajícím počtem mimořádných událostí a krizových situací ve světě připravila Univerzita Karlova soubor opatření, která pomohou při řešení případných situací v souvislosti se studentskou mobilitou.

Ilustrační foto

Ilustrační foto

Opatření je určeno všem jak studentům Univerzity Karlovy, kteří rámci programu Erasmus+ nebo meziuniverzitních dohod realizují svoji studijní cestu do zahraničí, tak i studentům, kteří na Univerzitu Karlovu přijíždějí studovat ze zahraničí. Univerzita Karlova tímto krokem reaguje na situace, kdy se studenti stanou obětmi závažné trestné činnosti nebo jsou zasaženi přírodní či antropogenní krizí a potřebují pomoci.

Všichni studenti Univerzity Karlovy, kteří se dostanou v průběhu svého zahraničního výjezdu do závažných krizových situací, mohou kontaktovat Univerzitu Karlovu prostřednictvím pravidelně kontrolovaných e-mailových adres ( pro vyjíždějící studenty, pro přijíždějící studenty ). Praktické informace o tom, jak postupovat při nenadálých událostech, jsou k dispozici na stránkách Univerzity Karlovy http://www.cuni.cz/UK-7729.html a v informačním letáku, který studenti obdrží před výjezdem do zahraničí a zahraniční studenti při svém příjezdu.

Od studentů UK vyžaduje například uzavření dostatečného zdravotního pojištění a nově registraci do systému Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD).


Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.