Studium v metropoli táhne. Veletrh pražských vysokých škol přilákal stovky zájemců

Do Karolina, symbolu českého vysokého učení, proudily ve čtvrtek 2. února po celý den stovky lidí. Konal se zde totiž další ročník Veletrhu pražských veřejných vysokých škol. Zájemci o studium v metropoli tak na jednom místě snadno získali informace o všech oborech, které by mohli v příštím akademickém roce v Praze navštěvovat.

Vedle Univerzity Karlovy se v historických prostorách Karolina představily i další pražské veřejné vysoké školy. Zájemce o studium většinou z řad středoškoláků nejvíce zajímalo, co je bude čekat u přijímacího řízení nebo pak na univerzitě. „Často se nás ptali, jaký je rozdíl mezi 1., 2. a 3. lékařskou fakultou Univerzity Karlovy,“ připomněla vedoucí studijního oddělení 2. lékařské fakulty UK Marie Havlová.

Výhodou takových veletrhů je právě to, že se lidé, kteří chtějí na univerzitu, dozvědí všechno na jednom místě a nemusejí obíhat jednotlivé školy zvlášť. Toho také využila dvojice studentek jedné z pražských obchodních akademií. Nikola Merksbauerová a Monika Multrusová by rády po maturitě studovaly ekonomii. Jejich cesta na veletrhu proto vedla k informačním stánkům Fakulty sociálních věd UK i Vysoké školy ekonomické. „Určitě se podíváme i k jiným stánkům,“ podotkly dívky, „třeba nás tady osloví i něco dalšího,“ usmívaly se.
Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.