Sportovní hry Univerzity Karlovy 2007 ****************************************************************************************** * Sportovní hry Univerzity Karlovy 2007 ****************************************************************************************** K 18. výročí svátku studentů – 17. listopadu, jsme uspořádali 1. ročník Sportovních her Un Hry se konaly ve Sportovním centru v Hostivaři ve dnech 16. – 18. listopadu 2007. Soutěží studenti pražských fakult naší školy a smyslem her bylo uspořádat sportovní soutěže pro st výkonnostních skupin u individuálních sportů a turnaje reprezentačních družstev jednotlivý kolektivních sportech. Vzhledem k prostorovým možnostem ve Sportovní centru jsme do letošního ročníku her zařadil plavání, stolní tenis, florbal a volejbal. V páteční podvečer proběhla soutěž v aerobiku – MASTER CLASS. Zacvičit si přišlo téměř čty s vynikajícím lektorem L. Dědičem, posluchačem 1. lékařské fakulty, si celou náročnou sout Zaslouženou vítězkou  se stala  studentka FTVS Pavla Kašpírková,  druhé místo obsadila Den   a jako třetí se umístila  Eva Foltýnová, obě posluchačky 2.LF. Celou soutěž provázela ve sportovní atmosféra. V přestávce vystoupili mistr světa v soutěžním aerobiku Jan Pochobrad 1.ročníku FTVS a juniorská vítězka Basic cupu  Veronika Kubíčková. Během sobotního mlhavého rána se ve Sportovním centru scházeli účastníci turnajů ve florba tenisu a soutěží v plavání. Nejprve začal turnaj ve florbalu, kterého se zúčastnilo 8 druž a 4 byla družstva žen. Pořadatelé rozumně zkrátili hrací dobu na 2x 10 minut, aby stihli s večerních hodin ukončit. K vidění byla řada atraktivních a někdy i dramatických utkání. Zá místo rozhodovaly až samostatné nájezdy, naopak finále bylo jednostrannou záležitostí. Pří ligových hráčů, kteří úroveň soutěže svým uměním ještě povýšili. Mistrovské tituly si nako FTVS a ženy z Pedagogické fakulty. Druhá místa patřila   Matematicko-fyzikální fakultě  a fakulty, jako třetí skončili muži Filozofické fakulty a ženy Přírodovědecké fakulty. Osmdesát pět účastníků přišlo na plavecké soutěže. 50 metrů prsa, 50 metrů volný způsob a byla náplň sobotních plaveckých závodů. I v bazénu se odehrávaly strhující boje, i když vý některých případech výrazně odlišná. Ženská prsařská padesátka byla v režii lékařských fak se stala Nikola Arabadzi  z 1. LF, druhá doplavala Barbora  Pochylová ze třetí lékařské a dotkla stěny bazénu Barbora Brhlíková z první fakulty. V závodě mužů byl nejrychlejší Robe FTVS, druhý Ivan Ternovoy z Právnické fakulty a na třetí stupínek doplaval Nor Nicolas Mar LF. Stejně dramatický byl i závod žen na 50 metrů volným způsobem, kde nejrychlejší byla L Právnické fakulty, těsně sledovaná Nikolou Arabadzi z 1. LF, která skončila těsně před Bar ze 3. LF. Mezi muži opět kraloval Robert  Vodička , stejně tak byl druhý Ivan Ternovoy a n doplaval Antonín Vít ze třetí lékařské. Dalším oživením byla soutěž smíšených štafet všest pětadvacítkách prsařským a volným způsobem následovaly úseky plavané s deskou a závod vyvr v tričku s jeho převlékáním na každé obrátce. Zvítězili plavci ze 3. LF, druhá byla Právni místo získali studenti 1. LF. I místní hala pro stolní tenis byla plná sportujících. Celkem 18 hráčů a hráček se ucházel mistrovský titul. V příjemné a bojovné atmosféře se odehrály kategorie jednotlivců obou ka UK se stal  Miroslav Zajíček z MFF a v kategorii žen zvítězila zahraniční studentka Lim Yi Druhá místa obsadili Martin Petrík z 1. LF a Veronika Herrychová z 2.LF,  jako třetí skonč z práv a Lucia Quittnerová z MFF. Příjemným zpestřením celého turnaje, který měl dobrou úr tréninková exhibice  ligové hráčky a hráče, jejichž hra měla  úroveň trochu vyšší a skuteč hru s úplně jiným rytmem sledovat. Neděle pak celá patřila volejbalistům. Po ranní prezentaci, kdy se sešlo osm ženských a čt družstva, začaly v ženském turnaji jednotlivé zápasy ve skupinách, muži hráli systémem „ k Na třech hřištích se bojovalo  s ohromným nasazením, utkání byla dramatická a napínavá s ř útočných akcí i obranných zákroků. Hrálo se až do pozdních odpoledních hodin a z lítých bo jako vítězové studenti Matematicko-fyzikální fakulty, druzí byli reprezentanti 1. lékařské družstvem právníků. V ženské soutěži postoupily do závěrečných bojů čtyři družstva, z nich získala mistrovský titul Pedagogická fakulta, druhé místo vybojovaly hráčky Filozofické fa s kategorií mužů obsadila třetí místo Právnická fakulta. Soutěž mužů i žen měla velmi vyso úroveň, kterou rovněž pozvedli ligoví hráči a hráčky. Vítězové všech soutěží a turnajů získali mistrovské poháry a všichni, kteří se umístili na místech, vybojovali hodnotné ceny. Dík patří sponzoru her firmě Aquila která se postarala účastníků. Vedle řady diváků z řad studentů i kolemjdoucích, navštívil Sportovní hry Univerzity Karlo prorektor Doc. PhDr. Michal Šobr, CSc., který se netajil spokojeností s úrovní jednotlivýc soutěží a ocenil nejen výkony všech zúčastněných studentů, ale i dobrou přípravu a realiza Skončil 1. ročník Sportovních her Univerzity Karlovy. Pokusili jsme se založit novou tradi klání studentů naší školy, které by umožnilo zahrát si a zasoutěžit se studenty jiných fak by přilákalo nejen výkonnostní sportovce, ale dávalo by příležitost poznat atmosféru sport i pro ty studenty, kteří sportují pouze rekreačně. Podle ohlasu zúčastněných se letošní ro líbil a těšíme se, že se setkáme na Sportovních hrách Univerzity Karlovy v příštím roce. Bohuslav Příhoda,CSc. ředitel SHUK 2007