Další krok Pedagogické fakulty UK k modernímu vzdělávání studentů

Dne 8.1.2008 byla za přítomnosti všech členů vedení Univerzity Karlovy i Pedagogické fakulty UK slavnostně přestřižena páska rektorem UK prof. V. Hamplem a děkanem PedF UK prof.P. Benešem v nově zrekonstruované budově Pedagogické fakulty v Myslíkově ulici. Přestřižením pásky tak byl oficiálně zahájen provoz v prostorách, které již po rekonstrukci volaly velmi dlouho, a které se nyní pyšní nejen citlivým architektonickým řešením respektujícím historický kontext budovy z roku 1907, ale především špičkovým technickým a technologickým vybavením učeben. Jejich moderní řešení  je předpokladem nejen pro kvalitní vzdělávání doktorandů fakulty, studentů školského managementu, psychologie, ale všech oborů a studijních programů na PedF UK. Jedinečným pracovištěm i v rámci ostatních pedagogických fakult v republice je nově vybudovaná psychologická laboratoř.

Již zkušební provoz od září prokázal, že studentům fakulty tak přibyl další vzdělávací prostor, který bude napomáhat ke zvyšování jejich kompetencí nejen v jejich oborových studiích, ale i v oblasti využívání ICT - tedy v kompetencích, které jsou dnes nezbytné pro jejich kvalitní uplatnění v praxi. Pedagogická fakulta si tak vytvořila další nástroj pro udržení konkurenceschopnosti v oblasti kvalitní přípravy svých studentů.


Doc.PhDr.Lenka Slavíková, PhD.

Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.