Slavnostní setkání u příležitosti udělení Felczakovy a Wereszyckého ceny prof. Janu Křenovi


Přinášíme fotoreportáž ze slavnostního setkání v Karolinu, na kterém prof. Michal Pulaski z Historické fakulty Jagellonské univerzity seznámil přítomné s důvody ocenění prof. Křena, prof. Evy Semotanové a doc. Ondřeje Felcama. Felczakova a Wereszyckého cena je udělována nejlepším pracím o dějinách středoevropského regionu. Je nazvána podle polských historiků Waclawa Felczaka a Henryka Wereszyckého, kteří v minulém století významně přispěli k výzkumu dějin našeho regionu. Od svého počátku v roce 2001 patří mezi nejprestižnější ocenění v oboru historie. V tomto roce bylo oceněno monumentální dílo prof. Křena Dvě století střední Evropy (vydalo nakladatelství Argo v roce 2006). Letošní čestné ocenění získal atlas Kladsko Proměny středoevropského regionu Ondřeje Felcmana (Filozofická fakulta UHK) a Evy Seotanové (Historický ústav AV).Projev prof. Křena
Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.