Kolokvium „Evropské vize“

Ve Vlasteneckém sále proběhlo kolokvium „Evropské vize“. Ve dvou dnech na něm přednesou své příspěvky osobnosti z politického i akademického života. Jak ve svém příspěvku řekl Doc JUDr. Petr Pithart: „Snahou organizátorů je, aby v posluchačích jednotlivé příspěvky vyvolaly otázky nejen řečnické, na které se nabízí snadná odpověď, ale hlavně ty složité.“ Témata jednotlivých částí kolokvia byla proto velice pečlivě vybírána.

Na úvod celého shromáždění vystoupil rektor Univerzity Karlovy prof. RNDr. Václav Hampl, DrSc.,  který všechny zúčastněné přivítal. „Toto kolokvium, je pro Univerzitu Karlovu vyvrcholením mnohaletého úsilí naplňovat své akademické a společenské poslání a stát se prostředím i aktivním účastníkem debaty o směřování současné evropské politiky,“ řekl ve své uvítací řeči rektor. „Univerzita Karlova je hrda na to, kolik jejích absolventů se v těchto týdnech a měsících podílí na přípravách prvního českého předsednictví v Evropské unii. Je hrda i na to, že pro tolik jejích studentů je samozřejmou součástí studia výměnný pobyt na univerzitách v dalších evropských zemích. Tito studenti se tak stávají naší první generací, jejíž obzory nejsou uzavřeny hranicemi České kotliny a politickým prostorem národního státu, v němž vyrůstali,“ zdůraznil prof. Hampl.

Na závěr úvodní části promluvil i Charles Fries, velvyslanec Francie v České republice. Ten poděkoval prof. Hamplovi i doc. Pithartovi jako zástupcům akademické i politické obce, za jejich zásluhy při konání tohoto kolokvia. „Toto setkání otevírá českou sezónu předsednictví České republiky,“ řekl Fries.


Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.