Usnesení Akademického senátu Masarykovy univerzity


k přípravě transformace fakultních nemocnic


a návrhu zákona o univerzitních nemocnicích
            Akademický senát Masarykovy univerzity:- vyjadřuje zásadní nesouhlas s tím, aby transformace stávajících fakultních nemocnic proběhla dříve, než vyhlášením ve Sbírce zákonů vstoupí v platnost zákon upravující právní poměry univerzitních nemocnic a jejich vztah k univerzitě, která uskutečňuje studijní programy, výzkum a vývoj v oblasti lékařských a zdravotnických oborů,- považuje za nezbytnou a minimální podmínku pro podporu procesu transformace fakultních nemocnic a vzniku univerzitní nemocnice ze strany univerzity, aby zákonná úprava univerzitní nemocnice vymezila její poslání tak, že univerzitní nemocnice  pro univerzitu zabezpečuje podmínky pro uskutečňování nejen klinické a praktické výuky, ale také výzkumu a vývoje v lékařských a zdravotnických oborech,- zdůrazňuje nutnost personálních a organizačních pravomocí a záruk  univerzity ve vztahu k akademickým činnostem vzdělávání, výzkumu a vývoje realizovaným univerzitou v budoucí univerzitní nemocnici.

V Brně dne 2. června 2008


Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.