Profesor PhDr. Jiří Holý, DrSc. laureátem Humboldt Research Award

Profesor PhDr. Jiří Holý, DrSc. z Ústavu české literatury a literární vědy se stal laureátem Humboldt Research Award, kterou každoročně udílí Nadace Alexandra von Humboldta (Alexander von Humboldt-Stiftung). Ocenění je udíleno zahraničním vědcům za jejich dosavadní celoživotní badatelské výkony, jež jsou přínosem pro daný obor a u kterých se očekává, že i nadále budou čelními a aktivními představiteli svých oborů.

Každoročně je uděleno až sto těchto ocenění. Návrh na ocenění smí předložit pouze němečtí akademičtí pracovníci. Navrhovatelem profesora Holého byl Prof. Dr. Walter Koschmal z Universität Regensburg. Ocenění je spojeno s významným finančním obnosem a laureáti jsou pozváni na roční badatelský pobyt ve výzkumné instituci v Německu, kde se zapojí do spolupráce s tamějšími odborníky. Poslání Humboldt Research Award totiž spočívá v podpoře rozvoje mezinárodní vědecké spolupráce.

Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.