České akademické hry 2008 ****************************************************************************************** * České akademické hry 2008 ****************************************************************************************** Ve dnech 14. – 20. června se konal v Brně 7. ročník Českých akademických her. Pokračuje tr každoročně sejdou vysokoškoláci, aby změřili síly v řadě sportovních disciplin. Letošní ro změnu, byl přesunut termín her ze začátku května do poloviny června, protože se pořadatelů zajistit ubytování v průběhu letního semestru. S napětím bylo očekáváno, kolik účastníků p době zkouškového období na vysokých školách. Jako každoročně se her zúčastnila početná výp Univerzity Karlovy. Příjemné počasí přivítalo první účastníky her, kterými byli plážoví volejbalisté, kde jsme želízka v ohni, ale bohužel nám byla místa na stupních vítězů  poněkud vzdálená. Prvních ú studentů jsme se dočkali ale již v neděli, kdy jsme vybojovali čtyři zlaté medaile v karat kata zvítězil Jakub Tesárek, v týmech sestava Janda, Tesárek, Pilmann, v disciplině kumite Pilmann a  Zuzana Linhartová. Ani pondělí pro naše studenty nezačalo špatně. Byla zahájena utkání ve skupinách v turnají softbalu,  volejbalu a  na závodní trati Vír se konaly závody vodních slalomářů. Na divoké zlaté medaile dojeli Lukáš Kubričan a Kateřina Hošková ve slalomu v kategorii K1. Své repr měli i ve sportovním lezení, soutěž v boulderingu vyhrál Jiří Bradáč. Úterní závěrečná utk o výsledcích turnajů v kolektivních sportech. Trenér Láďa Pokorný dovedl k vítězství  naše florbalistek, které navázaly na svůj loňský úspěch. Stoprocentní úspěch jsme slavili  ve v softbalu. Trenérům Josefu Marcoňovi a Jaroslavu Buchtelovi s jejich týmy se podařilo vyhrá turnaje v obou kategoriích. Stejně tak se dařilo softbalistům, které koučoval Karel Kubalí žen, které si vedly samy studentky. Všechny turnaje měly vysokou sportovní úroveň i proto, účastnit ligoví hráči a hráčky, kterým pozdější termín her vyhovoval, protože skončily jej soutěže. Úterní soutěže nám přinesly ještě další vítězství v plavání s ploutvemi, kde ve š metrů zvítězili Musil, Smik, Heřmánek a Baran a v soutěži jednotlivců získal Radek Vodička zlaté medaile. Ti všichni udělali radost svému trenérovi Petru Smolíkovi. Úterý a středa patřily královně sportů, atletice. Na příjemném stadionu VUT Brno za sluneč odstartovány atletické soutěže. Pod dohledem trenérů Jitky Vinduškové, Václava Velebila a startovali naši studenti v řadě atletických disciplin, kde často bojovali o nejčelnější um bronzových a stříbrných medailí, které získali, se jim podařilo šestkrát stanout na stupni Vedralová zvítězila v trojskoku, Monika Preibischová byla nejrychlejší v běhu na 3.000m me 1.500 metrů zvítězil Petr Doubravský a v nejtěžší atletické disciplině, desetiboji, domino Úspěch našich studentů dovršily štafety, 4x 100 metrů vyhráli Feher, Zumr, Hladík a Veselý metrů  si nejlépe poradili Doubravský, Chyba, Nepomucký a Feher. Počtem získaných bodů v a i ženy Univerzity Karlovy nejlepší. V okolí Ruprechtova se v úterý a ve středu konaly závody v orientačním běhu. Vynikajících sestry Dana a Radka Brožkovy. Na klasické trati doběhla nejrychleji Dana, Radka byla druhá trati si pořadí vyměnily. Na tatami se v Brně sešli i judisté. Ani tady naši studenti neod Ve svých váhových kategoriích získali zlatou medaili Klára Coufalová a David Dubský. Své z i v šermířských soutěžích, se šavlí to nejlépe zvládla Martina Hubáčková a získala zlato. I v posledních dvou dnech jsme měli svoje zastoupení. Na palubovce hráli naši futsálisté a pro freesbee vybojovalo nakonec stříbrnou medaili. Velmi úspěšní byli reprezentanti v nohe získali zlatou medaili ve velmi hodnotném a vyrovnaném turnaji. Hráli v sestavě Makara, Ví Závěrečnou tečkou her byla soutěž v aerobiku. Soutěžící čekal  závod v aerobiku, stepaerob Výprava našich dívek, kterou vedla trenérka  Ivana Vladyková se v soutěžích neztratila, dě své zástupkyně v závěrečných finálových bojích a stříbrná medaile je jistě potěšitelná. České akademické hry 2008 v Brně navázaly na úspěšné předcházející ročníky. Ukázalo se, že výrazně neovlivnil účast studentů, v kolektivních sportech byl dokonce přínosem. Soutěží s téměř  2600 studentů z našich vysokých škol. Pořadatelé si dali nelehký úkol, zorganizoval a soutěže v 31 sportech, a je třeba konstatovat, že organizačně vše zvládli na výbornou. H vysoké sportovní i společenské úrovni, atmosféra na všech sportovištích byla velmi příjemn program bezchybný. Reprezentanti naší školy obstáli na hrách velmi dobře. Získali jsme cel 24 stříbrných a 27 bronzových medailí a řadu předních umístění. Nenavázali jsme sice na vý předcházejícího roku, kdy jsme zvítězili v soutěži škol, ale i pomyslná stříbrná medaile j úspěchem. A pokud se vše zdaří, tak příští rok nashledanou v Plzni. Bohuslav Příhoda, CSc. vedoucí výpravy UK