Výpis článků z archivu za měsíc: Květen 2010


Jazykové kurzy on-line a pod dohledem tutora

Ústav jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy v Praze (ÚJOP UK) je jediným pracovištěm v České republice, které se systematicky zabývá obecnými i specifickými aspekty v oblasti jazykové a odborné přípravy cizinců ke studiu na českých vysokých školách. V roce 2004 vznikla v rámci ústavu Laboratoř distančního vzdělávání, aby koordinovala tvorbu kurzů distančního vzdělávání. Co všechno tato instituce studentům UK, ale nejen jim, nabízí, nám představil PhDr. Mgr. Petr Hercik, vedoucí Laboratoře distančního vzdělávání.

Pokračování

31. května 2010


Ponese připravovaný dětský koutek na FF UK jméno po děkanu Stehlíkovi nebo to bude Herodesův lidomilný koutek?

Ve středu 26. května 2010 měli rodiče-akademici z Filozofické fakulty UK možnost seznámit se se záměry na stavební úpravy, které v objektech fakulty proběhnou v druhé polovině tohoto roku. V rámci projektu „Podpora souladu rodinného a pracovního života rodičů-akademiků“ by mělo dojít ke zřízení dětského koutku, přebalovacích koutků a zlepšení bezbariérovosti fakulty pro kočárky.

Pokračování

27. května 2010


S Natašou Mazáčovou o zapojení informačních technologií do výuky a projektu VZDĚLÁNÍ21

VZDĚLÁNÍ21 je projekt, který ověřuje možnosti zapojení digitálních technologií  v současné výuce v běžné základní škole.  Jedná se  především o využití interaktivních  učebnic a tabulí, osobních žákovských a učitelských netbooků (malé přenosné počítače). Vše je propojeno ve společném digitálním prostoru třídy, respektive školy. Cílem projektu je vytvořit metodické postupy a didaktické návody na smysluplné a plnohodnotné zapojení informačních technologií do výuky a vzdělávání na českých školách.

Pokračování

26. května 2010


Dějiny válek i dějiny každodennosti

Říká se, že dobré dílo ví o sobě víc než sám jeho tvůrce, ale totéž by mohlo platit i o umělecké fantazii, s jakou se dílo zmocňuje reality. Takovým zkoumáním reality za pomoci uměleckého náhledu filmového média bylo i sympózium Film v dějinách – Dějiny ve filmu, které se uskutečnilo na Filozofické fakultě UK 29. dubna. K němu se vrací jeden z organizátorů mezinárodního sympózia doc. PhDr. Martin Kovář, Ph.D., ředitel Ústavu světových dějin.

Pokračování

11. května 2010


Co bychom byli bez optimizmu a bez naděje? Thomas Jefferson a ti druzí

Ve své době velmi „křehký plán svobody“ Thomase Jeffersona, jeho vize, filozofické myšlenky, teze praktické politiky a diplomacie, ale také Jeffersonovy osobní záliby, úvahy o zdraví, rodinném životě a ctnosti, představil ve své přednášce přední světový odborník na život a dílo tohoto myslitele Eric S. Petersen (New York, USA), host Katedry amerických studií FSV UK a Katedry sociální a kulturní ekologie FHS UK.

Pokračování

10. května 2010


Jana Poltierová Vejpravová převzala Cenu Scopus

V úterý 27. dubna 2010 převzala RNDr. Jana Poltierová Vejpravová, Ph.D. prestižní ocenění pro mladé vědce "Cenu Scopus". Cenu poprvé v Česku udělovalo největší vydavatelství vědeckých časopisů a databází Elsevier Science.

Foto: Marie Čechová

Pokračování

3. května 2010




Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Kontakty

REDAKCE
E-mail: forum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.