Slavnostní projev rektora UK prof. Václava Hampla u příležitosti předání zlaté pamětní medaile dr. Angele Merkelové


Vážené dámy a pánové,


Univerzita Karlova se rozhodla vyznamenat kancléřku Spolkové republiky Německo, paní doktorku Angelu Merkelovou zlatou pamětní medailí UK. Tato pocta je jí udělována za rozvoj a podporu vzájemných česko německých styků v oblasti vědy, výzkumu, vzdělání a kultury.


Paní spolková kancléřka definovala roku 2006 v prestižním vědeckém časopise Science jako prioritu své vlády zvýšení dotací vědeckému výzkumu na 3 %HDP do roku 2010 při současném posílení svobody akademických pracovišť co do orientace výzkumu i rozhodování o užití svěřených prostředků. Rozvoj akademického vzdělání a s ním nerozlučně spojeného vědeckého výzkumu přitom paní kancléřka pojala jako jednu z klíčových komponent udržení a rozšíření posic německé společnosti v evropském a světovém rámci, jako nejvýhodnější cestu její vnitřní modernizace a zajištění budoucnosti.


Pro Univerzitu Karlovu je podstatné, že tato modernizace a vládní podpora německých univerzit a badatelských center neprobíhá v uzavřeném prostředí, ale že z ní má užitek celá spojená Evropa. I Karlova univerzita jako partner tří desítek německých univerzit na mnoha úrovních profituje z výzkumné i výukové spolupráce a inspirace s německými excelentními univerzitami.


Paní spolkové kancléřce za to patří náš dík.
Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.