Prohlášení rektora k hradecké iniciativě


Rektor UK prof. Václav Hampl přivítal prohlášení Iniciativy pro vzdělanost, které bylo 4. února 2009 zástupci z fakult mnoha vysokých škol přijato na zakládajícím shromáždění této iniciativy v Hradci Králové.
Prof. Hampl poukázal na to, že velmi kritické prohlášení této iniciativy k Bílé knize terciárního vzdělávání plně koresponduje s předchozími stanovisky vedení Univerzity Karlovy, Akademického senátu a Vědecké rady UK k tomuto dokumentu a ukazuje tak, že nesouhlas s Bílou knihou jde v České republice napříč akademickou obcí.
Za prvořadý úkol rektor UK považuje prosadit, aby Ministerstvem školství aktuálně připravovaný věcný záměr nového zákona o terciárním vzdělávání  nevycházel z nepřijatelných tezí Bílé knihy. Optimální by však podle něj bylo, kdyby příprava tohoto záměru byla odložena až po proběhnutí věcné, široké, demokratické a nepředpojaté diskuse o připravovaných změnách, které by se akademická obec mohla plnohodnotně zúčastnit.Za správnost:
Mgr. Václav Hájek
Odbor vnějších vztahů


Univerzita Karlova v Praze

e-mail:                        pr@cuni.cz

Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.