220. výročí založení Všeobecné fakultní nemocnice v Praze


Slavnostního setkání u příležitosti 220. výročí založení Všeobecné fakultní nemocnice v Praze se uskutečnilo 1. prosince 2010 ve Velké aule Karolina. Oslav se zúčastnili ministr zdravotnictví ČR doc. MUDr. Leoš Heger, CSc.,  ředitelka VFN Mgr. Dana Jurásková, Ph.D., rektor Univerzity Karlovy prof. RNDr. Václav Hampl, DrSc., děkan 1. lékařské fakulty UK prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc., MBA, zástupci lékařské fakulty a další významní hosté.

Projevy přednesené na slavnostním odpoledni se věnovaly především její budoucnosti, restrukturalizaci a modernizaci. Podrobný přehled historie Všeobecné fakultní nemocnice v Praze podala ve své přednášce doc. PhDr. Ludmila Hlaváčková, CSc.

Setkání, které zahájilo řadu kulturních, společenských a odborných aktivit připravených na rok 2011, moderoval herec Viktor Preiss. O Hudební zážitek se postaral  žesťový sextet Hudby Hradní stráže a pan profesor Kalfus.

P.K.

 


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.