Štafety UK bodují v Univerzitním maratonu ****************************************************************************************** * ****************************************************************************************** 10. 5. 2011, autoři: Zuzana Lešková, P.K., rubrika: Studenti Tým studentů FTVS „Srdcaři“ doběhl ve štafetovém závodě Univerzitního maratonu za kolegy z Probojoval se v konkurenci 41 přihlášených akademických štafet na třetí místo stupňů vítěz „Počasí i atmosféra byla skvělá. Na trať nás přišli povzbudit naši přátelé i známí a snad ve výsledku zaběhli asi o tři minuty lepší čas, než s jakým jsme původně počítali,” zhodno týmu člen bronzových „Srdcařů“ Tomáš Plšek. Štafeta FTVS překonala trať v celkovém čase 2:48:02 a na druhou pozici ztrácela něco málo Vítězná štafeta maďarského týmu doběhla v čase 2:35:13. UK reprezentovalo celkem 14 štafet z různých fakult – od Fakultu tělesné výchovy a sportu, fakulty či dokonce Farmaceutickou fakultu v Hradci Králové. Žádná jiná univerzita nenašla silné zastoupení jako právě UK. V první desítce Běhu o pohár rektora UK se umístila i druhá štafeta FTVS. Jejím členem byl Petr Poldauf, který se účastnil závodu Pražského maratonu již posedmé. „Pražský maraton má úžasnou atmosféru a letošní ročník nebyl výjimkou. Vždy si to užívám a štafety by se mnou určitě souhlasili,“ dodává Poldauf, který před dvěma roky překonal tras „Co se týče výkonu - chtěli jsme běžet tempo 4 min/km,  ale nakonec byl náš čas 2:51:34. N 2:50 nás sice trochu mrzí, ale aspoň je prostor pro zlepšení v příštím ročníku,“ dodává op V pořadí třináctý a třetí ze štafet UK doběhl MKPR TEAM studentů FSV. Ondřej Baláž po závo závodu mám dobrý pocit. Přálo nám počasí a i přes malé komplikace na první předávce jsme m dokončili.“ Rektor UK prof. Václav Hampl předá pohár vítěznému týmu na slavnostním vyhlášení v pondělí Hlavním patronem Univerzitního maratonu se totiž pro tento rok stala Univerzita Karlova.