Filmový festival „MFF UK FilmFest 2012“

5. 12. 2011, autor: RNDr. Martin Vlach, Ph.D., red. rubrika: Studenti

Filmový festival „MFF UK FilmFest 2012“ je soutěž, kterou vyhlašuje a pořádá Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy v Praze. FilmFest přijímá filmy z ČR a SR s tématikou z oblasti matematiky, fyziky (vč. tvorby experimentu) a informatiky (vč. počítačové animace a grafiky). Hlavním cílem a účelem FilmFestu je zejména podpořit amatérskou produkci krátkých filmů ve zmiňované oblasti. Soutěžní snímky mohou být například záznam netradičního experimentu nebo jevu, hraný film/dokument (vč. historické tématiky), animovaný film/dokument apod. FilmFest je určen převážně pro prezentaci amatérských snímků, převážně studentů základních a středních škol s přesahem na amatérské i profesionální tvůrce bez omezení věku.

Součástí FilmFestu jsou doprovodné akce ve dnech 15. a 16. června 2012, a to především páteční společenský večer, debata filmových tvůrců a sobotní hudební festival studentských skupin. FilmFest se koná v areálu Matematicko-fyzikální fakulty UK v Praze - Troji (V Holešovičkách 2, Praha 8). Vlastní promítání soutěžních snímků proběhne v posluchárnách T1 a T2, které jsou umístěny v přízemí objektu "T". Konkrétní časový rozpis jednotlivých dnů bude včas zveřejněn v sekci program. Vstup na FilmFest je zdarma.

MFF UK FilmFest:

  • Přijímá filmy z ČR a SR s tematikou z oblasti matematiky, fyziky (vč. tvorby experimentu) a informatiky (vč. počítačové animace a grafiky). Přihlášení soutěžního snímku musí provést autor, autorský kolektiv či instituce (např. škola). Soutěžní snímek by neměl být starší 10-ti let a nesmí být delší než 30 minut. Uzávěrka přihlášek je 29. dubna 2012. Snímky je nutno přihlásit pomocí online formuláře.

  • Je určen převážně pro prezentaci amatérských snímků, zejména od studentů ZŠ a SŠ, s přesahem pro amatérské i profesionální tvůrce bez omezení věku.

  • Zdarma přihlášení i ubytování pro soutěžící, vč. doprovodu (např. vyučujícího)!

  • Udělí ceny za nejlepší snímky, ceny za autorský přínos, ceny pro instituce (vč. cen pro kolektivy autorů), ceny pro mladé vědátory (určené pro tvůrce mladší 15 let) a Diváckou cenu.

  • Vstup na projekce zdarma i pro návštěvníky festivalu.


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.