Studenti čekali na rektory s růžemi a čokoládou


24. 1. 2012; autor: Helena Stinglová; rubrika: Téma

Potleskem přivítali studenti předsedu České konference rektorů a rektora UK prof. RNDr. Václava Hampla, DrSc., u vchodu na ministerstvo školství. Ministr Josef Dobeš si členy ČKR pozval na úřad, aby společně probrali výhrady rektorů k věcným záměrům zákonů o vysokých školách a o finanční pomoci studentům.

Několik desítek členů a příznivců studentské iniciativy Za svobodné vysoké školy přišlo před budovu úřadu vyjádřit rektorům podporu. Představitelům vysokých škol přinesli růže a čokoládu. Když k budově dorazil předseda konference profesor Hampl, účastníci shromáždění se roztleskali.

Po více než dvouhodinovém jednání vystoupil ministr Josef Dobeš před novináře a prohlásil, že se s představiteli vysokých škol sejde znovu na začátku února, aby o tématu znovu diskutovali. Se stažením současné podoby věcných záměrů zákonů z vlády však zatím neuvažuje.

Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.