Studenti čekali na rektory s růžemi a čokoládou


24. 1. 2012; autor: Helena Stinglová; rubrika: Téma

Potleskem přivítali studenti předsedu České konference rektorů a rektora UK prof. RNDr. Václava Hampla, DrSc., u vchodu na ministerstvo školství. Ministr Josef Dobeš si členy ČKR pozval na úřad, aby společně probrali výhrady rektorů k věcným záměrům zákonů o vysokých školách a o finanční pomoci studentům.

Několik desítek členů a příznivců studentské iniciativy Za svobodné vysoké školy přišlo před budovu úřadu vyjádřit rektorům podporu. Představitelům vysokých škol přinesli růže a čokoládu. Když k budově dorazil předseda konference profesor Hampl, účastníci shromáždění se roztleskali.

Po více než dvouhodinovém jednání vystoupil ministr Josef Dobeš před novináře a prohlásil, že se s představiteli vysokých škol sejde znovu na začátku února, aby o tématu znovu diskutovali. Se stažením současné podoby věcných záměrů zákonů z vlády však zatím neuvažuje.

Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Charakteristické trojúhelníkové průčelí s československým státním znakem a nápisem Universita Karlova zdobí budovu Právnické fakulty UK od samého počátku. Dominanta vltavského nábřeží přestála obsazení nacisty i ničivou povodeň roku 2002.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.