Prohlášení rektora Univerzity Karlovy v Praze

21. března 2012


Rektor Univerzity Karlovy prof. Václav Hampl v souvislosti s informací o chystané demisi ministra školství Mgr. Josefa Dobeše upozorňuje, že v množství osobně laděných mediálních komentářů by neměly být opomenuty klíčové věcné problémy:

- nepřijatelnost střednědobého výhledu  rozpočtu pro vysoké školy, který je pro celý vysokoškolský systém likvidační;

- nutnost zásadních změn v dosud připravované reformě vysokého školství;

- nutnost skoncovat s podkopáváním pozice Akreditační komise, které reálně ohrožuje kvalitu vysokoškolského vzdělávání, a potřeba zlepšit čerpání evropských peněz a nakládání s těmito prostředky.
Za správnost:


Mgr. Václav Hájek

Tiskový mluvčí UK

MOBIL 721 285 565

Odbor vnějších vztahů

Univerzita Karlova v Praze

tel: +420 224 491 248


e-mail:
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Charakteristické trojúhelníkové průčelí s československým státním znakem a nápisem Universita Karlova zdobí budovu Právnické fakulty UK od samého počátku. Dominanta vltavského nábřeží přestála obsazení nacisty i ničivou povodeň roku 2002.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.