Prohlášení rektora Univerzity Karlovy v Praze

21. března 2012


Rektor Univerzity Karlovy prof. Václav Hampl v souvislosti s informací o chystané demisi ministra školství Mgr. Josefa Dobeše upozorňuje, že v množství osobně laděných mediálních komentářů by neměly být opomenuty klíčové věcné problémy:

- nepřijatelnost střednědobého výhledu  rozpočtu pro vysoké školy, který je pro celý vysokoškolský systém likvidační;

- nutnost zásadních změn v dosud připravované reformě vysokého školství;

- nutnost skoncovat s podkopáváním pozice Akreditační komise, které reálně ohrožuje kvalitu vysokoškolského vzdělávání, a potřeba zlepšit čerpání evropských peněz a nakládání s těmito prostředky.
Za správnost:


Mgr. Václav Hájek

Tiskový mluvčí UK

MOBIL 721 285 565

Odbor vnějších vztahů

Univerzita Karlova v Praze

tel: +420 224 491 248


e-mail:
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.