Rakouský ministr pro vědu a výzkum obdivoval krásu Karolina

13. 7. 2012; autor: Helena Stinglová; rubrika: i-Forum informuje

Uchvácen kouzlem historického centra nejstarší univerzity ve střední Evropě byl rakouský ministr pro vědu a výzkum Karlheinz Töchterle. Ve Vlasteneckém sále Karolina ho v pátek 13. července přivítal rektor Univerzity Karlovy prof. RNDr. Václav Hampl, DrSc., společně s prorektorem prof. MUDr. Janem Škrhou, DrSc.

Ministra velmi zajímalo, jaké obory se na Univerzitě Karlově učí a jaké možnosti studia zde mají zahraniční studenti. Se zájmem se vyptával i na rozpočet školy, protože sám před tím, než nastoupil do ministerské funkce, byl rektorem Innsbrucké univerzity. „Když se potkají dva rektoři, obvykle první dvě otázky, které padnou, jsou: Kolik máte studentů a jaký máte rozpočet,“ vtipkoval profesor Hampl a na všechny ministrovy dotazy ochotně odpovídal. Ministra v souvislosti s tím zajímala i v tuzemsku velmi aktuální otázka, a to financování vysokých škol.

Po krátkém jednání s čelnými představiteli univerzity ministra a jeho doprovod provedl Karolinem prof. PhDr. Jiří Pešek, CSc., z katedry německých a rakouských studií na Fakultě sociálních věd UK a především také historik zabývající se dějinami univerzity. Ministrovi ukázal a popsal největší skvosty Karolina.

Při historicko-uměleckém exkurzu však došlo i na téma vědy. Profesor Pešek je totiž také členem řídícího grémia programu AKTION, jehož posláním je spolupráce ve vědě a vzdělávání mezi Rakouskem a Českou republikou.

Po setkání v Karolinu profesor Pešek doprovodil ministra a jeho tým na procházce blízkým okolím rektorátu.

Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Dům číslo čtyři v Hybernské ulici zel prázdnotou celých deset let. V dubnu letošního roku jej však získala do správy Filozofická fakulta UK. Její posluchači opuštěný objekt okamžitě oživili a vytvořili zde první studentský dům v České republice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.