Helena Stinglová • foto: red. • 5. října 2012

Studentský Jarmark rozmáčel déšť a rozfoukal vítr

Podzimní počasí nepřálo tradičnímu studentskému Jarmarku. Na začátku každého akademického roku vítají studenti Univerzity Karlovy své nové spolužáky na festivalu, kde se představují různé univerzitní spolky a hrají populární kapely. Letošní ročník však musel skončit předčasně, protože na pražský Albertov, kde se ve čtvrtek 4. října Jarmark konal, vtrhla bouře.

Festival začal po druhé hodině odpoledne vystoupením kapely Poetic Filharmony. Kromě poslechu hudby si mohli návštěvníci projít jednotlivé stánky studentských klubů a zjistit, co všechno se dá na univerzitě dělat. Studentské spolky si pro zájemce připravily různé zábavné aktivity, třeba ve stánku queer sdružení Charlie se návštěvníci mohli symbolicky zbavit svých předsudků. Stačilo je napsat na papírek a ten pak spálit v připravené nádobě. Studenti Přírodovědecké fakulty ukazovali různé pokusy, medici zase měřili index tělesné hmotnosti (BMI).

Studentská komora Rady vysokých škol připravila fotosoutěž – poznej svého děkana. Ve stánku Studentské unie Univerzity Karlovy jako hlavní pořadatelské organizace zájemci zase dostali mapku organizací, které se na jarmarku představovaly. Každý spolek měl své razítko, pokud návštěvník obešel všechny stánky a posbíral všechna razítka, dostal od unie malý dárek.

Studenty přišli pozdravit také zástupci fakult, v jejichž areálu se festival konal. Z pódia tak studentům popřál pěknou zábavu děkan Přírodovědecké fakulty prof. RNDr. Bohuslav Gaš, CSc., nový děkan 1. lékařské fakulty prof. MUDr. Aleksi Šedo, DrSc., se kterým přišel i jeho předchůdce prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc. Matematicko-fyzikální fakultu zastupoval proděkan prof. RNDr. Vladimír Baumruk, DrSc.

Vpodvečer měl zavítat mezi studenty i rektor UK prof. RNDr. Václav Hampl, DrSc., kterému to však počasí už nedovolilo. Okolo páté se totiž nad Albertovem strhl prudký lijavec a foukal silný vítr. Organizátoři tak museli kvůli bezpečnosti festival předčasně ukončit.
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.