GDPR chrání, nebo straší? Na co by si studenti měli dát pozor

Také se nezdržujete čtením nekonečně dlouhých a nesrozumitelných podmínek a rovnou zaškrtáváte souhlas se zpracováním osobních údajů? S tím by měl být od 25. května konec. Budou stručné a jasné. Žádá si to nové obecné nařízení o ochraně osobních údajů.

Pokračování

Autor: Helena Zdráhalová, 25. května 2018


Co s mrňousy v létě? Na příměstský tábor přírodovědné školky

Také si lámete hlavu s tím, kdo se postará o vaše malé zvědavce, až budou mít školky v létě prázdniny? Řešením jsou příměstské tábory, které pro děti ve věku od tří let pořádá Přírodovědná školka Rybička Přírodovědecké fakulty UK.

Pokračování

Autor: Helena Zdráhalová, 19. března 2018


Co se stane, když včas nevystoupíte z páternosteru?

A zase se točí. Právnická fakulta UK znovu vrátila do života jeden ze symbolů své architektonicky mimořádné budovy – oběžný výtah alias páternoster. Tato technická kuriozita, na jejíž rekonstrukci fakulta uspořádala finanční sbírku, začne vozit první studenty a akademiky už 14. března.

Pokračování

Autor: Helena Zdráhalová, 8. března 2018


Evangelická teologická fakulta UK si zvolila staronového děkana

Docent Jiří Mrázek by měl po další čtyři roky zůstat v čele Evangelické teologické fakulty UK. Přeje si to akademický senát fakulty, který ho zvolil kandidátem na funkci děkana na svém zasedání v úterý 6. března. Jeho jmenování nyní musí zvážit rektor UK profesor Tomáš Zima.

Pokračování

Autor: Helena Zdráhalová, 8. března 2018


Josef Dovalil: Do sportu pronikají příživníci

„Začínám být tím, jak se někteří lidé snaží na vrcholových sportovcích vydělat, trochu znepokojen,“ říká v rozhovoru pro iForum docent Josef Dovalil. Někdejšímu děkanovi Fakulty tělesné výchovy a sportu UK těsně před začátkem olympiády v Jižní Koreji udělila Unie profesionálních trenérů cenu za celoživotní dílo.

Pokračování

Autor: Helena Zdráhalová, 20. února 2018


Rektor uvedl do děkanských funkcí tři nováčky

Devět fakult Univerzity Karlovy si loni vybralo nové děkanky a děkany. Jejich rozhodnutí schválil rektor UK profesor Tomáš Zima. Během prvního měsíce letošního roku proto postupně předal jmenovací dekrety všem zvoleným.

Pokračování

Autor: Helena Zdráhalová, 1. února 2018


Volby také na UK. Rektor jmenoval nové děkany

Podzim loňského roku se na Univerzitě Karlově nesl v duchu voleb. Řada fakult si vybírala kandidáty na funkce děkanek a děkanů. Rektor UK profesor Tomáš Zima vyslyšel všechny hlasy akademických senátů jednotlivých fakult a jejich přání stvrdil.

Pokračování

Autor: Helena Zdráhalová, 25. ledna 2018


Řízek, nebo salát? Jak na správnou výživu, poradí specialisté na FTVS UK

Také jste do nového roku vkročili se seznamem předsevzetí? Jestli jedním z nich bylo i to, že se začnete zdravěji stravovat, na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK vám poradí, jak na to. Stačí se zapsat do kurzu o výživě a výživovém poradenství, určeného široké veřejnosti.

Pokračování

Autor: Helena Zdráhalová, 18. ledna 2018
O vědě a vědcích

Univerzita Karlova se dlouhodobě profiluje jako research university. Své výzkumné úspěchy představuje širší veřejnosti prostřednictvím série dokumentů o vybraných vědeckých pracovištích.

Pokračování


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.