Výpis článků z archivu za měsíc: Listopad 2017


Univerzita Karlova si připomíná 17. listopad

Studenti a akademičtí pracovníci vysokých škol si i dnes připomínají události z let 1939 a 1989, které se významně zapsaly do dějin českého národa. Redakce iFora dění průběžně sleduje.

Pokračování

Autor: OVV RUK, 17. listopadu 2017


UK vyznamenala vynikající vyučující a projekt Street Law

Vyznamenat a upozornit na osobnosti a projekty, které se mimořádným způsobem zasluhují o zvyšování kvality vzdělávání. To je smyslem Ceny Arnošta z Pardubic, kterou od loňska uděluje rektor symbolicky u příležitosti připomenutí listopadových událostí roku 1939 i 1989.

Pokračování

Autor: Helena Zdráhalová, 17. listopadu 2017


„Nemám ráda černé skříňky,“ říká profesorka Eva Hajičová

Prof. PhDr. Eva Hajičová, DrSc., je od roku 1996, kdy se medaile Josefa Hlávky začala udělovat, dvacátou nositelkou ocenění reprezentující Univerzitu Karlovu. Patří k jejím osobním zásluhám, že formální a komputační lingvistika je dnes v ČR jedním ze špičkových oborů, uznávaných doma i ve světě. Pod jejím vedením vznikl koncept světově unikátního projektu Pražského závislostního korpusu.

Pokračování

Autor: Marcela Uhlíková, 16. listopadu 2017


Pět set let od Wittenbergu: reformace je dodnes živou veličinou

Psalo se 31. října roku 1517, když Martin Luther ve Wittenbergu uveřejnil svých 95 tezí, v nichž volal po reformaci církve. Nejen tuto událost si o pět set let později připomněla Evangelická teologická fakulta UK, když 14. listopadu uspořádala u příležitosti výročí slavnostní sympozium.

Pokračování

Autor: Helena Zdráhalová, 14. listopadu 2017


Právnická fakulta UK v noci ožila. Zájem o nový festival byl obrovský

„Přednáším už dvacet let, ale že bych někdy viděl takhle plnou posluchárnu, a navíc v tuto hodinu, to se mi ještě nestalo,“ zářil nadšením děkan Právnické fakulty UK profesor Jan Kuklík, když v osm večer vítal posluchače na jedné z přednášek Noci fakulty.

Pokračování

Autor: Helena Zdráhalová, 9. listopadu 2017


Do čela farmaceutické fakulty chce akademický senát opět Tomáše Šimůnka

Doc. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D., dokončuje první funkční období na postu děkana.  V druhém období chce dále pokračovat v intenzivnějším zapojování akademických pracovníků a studentů do chodu fakulty.

Pokračování

Autor: Marcela Uhlíková, 8. listopadu 2017


Senát plzeňské lékařské fakulty zvolil za kandidáta na funkci děkana onkologa Fínka

Mimořádné zasedání akademického senátu Lékařské fakulty v Plzni UK 2. listopadu schválilo kandidaturu onkologa - prof. Jindřicha Fínka na post děkana.

Pokračování

Autor: Marcela Uhlíková, 8. listopadu 2017


Akademický senát chce v čele FTVS UK stávající děkanku Evu Kohlíkovou

Děkanka Fakulty tělesné výchovy a sportu UK docentka Eva Kohlíková má pro další čtyři roky o pracovní program nejspíš postaráno. Fakultní akademický senát ji na svém zasedání v úterý 8. listopadu zvolil za kandidátku na post děkanky pro další období. Jeho rozhodnutím se nyní bude zabývat rektor UK.

Pokračování

Autor: Helena Zdráhalová, 7. listopadu 2017


Alice Němcová Tejkalová má nakročeno do čela Fakulty sociálních věd UK

Hned několik fakult UK čeká na začátku příštího roku změna na nejvyšším postu. Nového kandidáta na funkci děkana, respektive děkanky si na svém mimořádném zasedání 31. října vybral i akademický senát Fakulty sociálních věd UK.

Pokračování

Autor: Helena Zdráhalová, 2. listopadu 2017


Noc fakulty láká na roboty, Kafku, Kotěru, Švejka i na prezidentské kandidáty

Každý při učení na státnice prokrastinuje trochu jinak. Někdo sleduje, co se děje na sociálních sítích, jiný místo studování paragrafů plánuje multižánrový festival. Dnes už doktorand Právnické fakulty UK Mgr. Michal Říha se řadí k těm druhým.

Pokračování

Autor: Helena Zdráhalová, 1. listopadu 2017
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Sportovní fata morgana v centru Prahy, tak by se jinak daly nazvat tenisové kurty a volejbalová hřiště na pražském Albertově. Díky pečlivé správě Matematicko-fyzikální fakulty UK zůstala sportoviště v provozu od svého založení před druhou světovou válkou až dodnes.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.