Mára Čmára a jeho love-hate relationship

Čmáráním po lavicích to začalo, v art wrestling to vyústilo. Marek Kulhavý alias komiksový kreslíř a ilustrátor Mára Čmára si studium Katolické teologické fakulty UK prokládá trochu jinými souboji...

Pokračování

Autor: Helena Zdráhalová, 27. dubna 2018


Malíř Vanderlaun: Krajinu vnímám jako abstraktní portrét člověka

Hned po maturitě odjel na rok na zkušenou do světa. Tento mimořádný životní zážitek ho obrátil k malířství jako prostředku vlastního vyjádření. Vrátil se jako začínající výtvarník a svůj zájem začal rozvíjet také na Katolické teologické fakultě UK.

Pokračování

Autor: Helena Zdráhalová, 2. ledna 2018


Další studenti procházejí Crash Testem. Uspořádali výstavu absolventů AVU 93/94

V polovině devadesátých let čerství absolventi, dnes uznávání umělci. Topičův salon bude následující měsíc hostit výstavu, kterou připravila skupina studentek dějin křesťanského umění na Katolické teologické fakultě UK. Projekt Rekonstrukce AVU 93/94 představí absolventské práce studentů této umělecké školy.

Pokračování

Autor: Helena Zdráhalová, 13. června 2017


Marek Šindelka: Myslel jsem, že doba, kdy se určovalo, kdo má co psát, už skončila

Kdo si jednou přečte pasáž z románu Marka Šindelky Únava materiálu o tom, jak se dospělý člověk musí vměstnat do miniaturního prostoru v motoru auta, aby ho pašeráci lidí dostali z jeho válkou zmítané země do „bezpečí“, už na ni asi nikdy nezapomene.

Pokračování

Autor: Helena Zdráhalová, 6. června 2017


Starý zákon je pro mě plný výzev, říká malířka a studentka UK

Mezi posluchači UK nejsou jen začínající vědci, ale i nadaní kreativci. K těm patří i Anežka Bartošíková. Malířka a studentka druhého ročníku dějin křesťanského umění na Katolické teologické fakultě UK v rozhovoru pro iForum říká, jak je ráda, že si zvolila právě tento obor. Našla v něm totiž velkou inspiraci pro svou výtvarnou práci.

Pokračování

Autor: Helena Zdráhalová, 23. ledna 2017


Plesová sezona na Univerzitě Karlově

Přichází čas, kdy je třeba pomalu vylovit ze skříní střevíce, uvázat kravaty a motýlky a zopakovat si (základní) taneční kroky. Na prahu plesové sezony přinášíme přehled bálů, které se budou konat v rámci Univerzity Karlovy.

Pokračování

Autor: Daniel Pražák, 8. prosince 2016


Univerzita Karlova odhalila sochu královny Elišky Přemyslovny

V pondělí 28. listopadu byla v komplexu Karolina slavnostně odhalena socha královny Elišky Přemyslovny. Socha matky budoucího Otce vlasti Karla IV., kterou vytvořil Karel Bureš, stojí na dvoře kavárny U Rotlevů. Akce se uskutečnila u příležitosti oslav sedmi set let od narození českého krále a římského císaře Karla IV.

Pokračování

Autor: Tereza Bušová, 28. listopadu 2016


Co mají společného doktorand UK Petr Jan Juračka a spisovatel Paulo Coelho?

Minulý týden přiletěl do Prahy jeden z nejprodávanějších autorů světa Paulo Coelho, aby tu oslavil milion prodaných výtisků svých knih v češtině a současně svátek svatého Josefa, který si každoročně připomíná na jiném místě světa. S Prahou ho však pojí ještě něco – fotografii Bajkalu na obálku jeho románu Alef vytvořil Mgr. Petr Jan Juračka, doktorand na katedře ekologie PřF UK. Redakce iFora přispěla k tomu, aby se oba autoři v Praze setkali.

Pokračování

Autor: Lucie Kettnerová, 21. března 2016
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.