‹  Duben 2018  ›

Ne
1
PoÚtStČtSoNe
2345678
PoÚtStČtSoNe
9101112131415
PoÚtStČtSoNe
16171819202122
PoÚtStČtSoNe
23242526272829
Po
30

10. května 2017 – 27. května 2018

Člověk v náhradách aneb technika slouží medicíně.

Výstava na téma "Člověk v náhradách aneb technika slouží medicíně" Národního technického muzea vznikla ve spolupráci s Univerzitou Karlovou a Národní lékařskou knihovnou. Přijďte se podívat.


10. dubna 2018 – 30. dubna 2018

Výstava Michaela Rádla „Bazar – příběhy věcí a lidí“ na FHS UK

Fakulta humanitních studií UK srdečně zve na výstavu fotografií Michaela Rádla „Bazar – příběhy věcí a lidí“, kterou je možné shlédnout v přízemí ve vestibulu areálu Univerzity Karlovy v Jinonicích (U Kříže 8, Praha 5).


13. dubna 2018 – 31. května 2018

Empirický výzkum na podporu veřejných politik

Zpracování empirické studie dopadů veřejných politik v ČR (policy study). IDEA podpoří zpracování studie finančně, odborným dohledem, finální produkcí a veřejnou prezentací. Východiskem pro studii může, ale nemusí být již existující studentská práce nebo jiný vědecký výzkum. ...


25. dubna 2018

Přednáška Petera Trawnyho o Heiddegerovi

Centrum fenomenologického výzkumu a Společnost pro filosofickou antropologii při FHS UK srdečně zvou na přednášky zahraničního hosta profesora Petera Trawnyho. Druhá přednáška se uskuteční ve středu 25. dubna od 18:30 a bude věnována četbě a interpretaci textů Martina Heideggera.


26. dubna 2018

Doktorandská konference Nevidíme, co nevíme

Mezinárodní konference je určena všem českým i zahraničním studentům doktorských programů denního i dálkového studia teologie, dějin, dějin umění, literatury, hudby i dalších kulturně historických oborů.


26. dubna 2018

Křeslo pro Fausta

V dalším cyklu besed s názvem Křeslo pro Fausta, který se uskuteční ve čtvrtek 26. dubna 2018 v 17.00 hodin ve Fausťáku – Akademickém klubu 1. LF UK, bude hostem děkana 1. LF UK profesora Aleksiho Šeda přednosta Ústavu tělesné výchovy 1. LF UK Josef Marcoň.


26. dubna 2018

Jak poznat skrytou reklamu na sociálních médiích

Dokážete poznat skrytou reklamu na sociálních médiích? A je reklama ve tvorbě youtuberů, blogerů nebo na sociálních sítích snadno rozpoznatelná, nebo k tomu je třeba mít speciální know-how? Jaké jsou marketingové strategie značek, které prostor na sociálních médiích využívají? Není to neetické, když uživateli jsou hlavně děti a dospívající? A je reklama na sociálních médiích nějak (samo)regulovaná?


26. dubna 2018

Podvečer s Eduardem Štorchem. Vzpomínka na literárního autora a učitele a představení digitální verze jeho knihy Dětská farma

Eduard Štorch byl nejen spisovatelem, ale celý život také nadšeným pedagogem. Svou snahu zavést v Praze na Libeňském ostrově přírodní školu popisuje v knize Dětská farma, kterou vám představíme v čerstvě vzniklé elektronické podobě.


27. dubna 2018

Workshop: Husserlovo dědictví

Fakulta humanitních studií UK zve na workshop „Husserlovo dědictví“, který se koná 27. dubna v Pražském kreativním centru (Staroměstské náměstí 4/1, Praha 1). Akci pořádají Centrum fenomenologického výzkumu a Společnost pro filosofickou antropologii.


1. května 2018

Studentský majáles 2018

Již pošesté se bude letos konat Studentský Majáles. Jeho organizátory jsou studenti a studentky několika pražských vysokých škol, jejichž cílem je navrátit tyto prvomájové oslavy studentství právě do rukou studentů a přiblížit se tak tradici majálesů z 60. let minulého století.


2. května 2018 – 4. května 2018

Rande s knihou naslepo

Po dobu tří dnů si mohou uživatelé Knihovny PedF vypůjčit knihu (beletrii) na základě její charakteristiky, tedy bez znalosti názvu nebo obálky. Regál obsahující knižní balíčky bude připravený ve výpůjčním protokolu knihovny.


3. května 2018 – 6. května 2018

Konference Prague Protein Spring 2018, Proteins at work

Už popáté vědeckou konferenci pořádá Ústav organické chemie a biochemie AV ČR ve spolupráci s ČSBMB. Konference otevírá témata věnovaná chování proteinů v buněčném kontextu, jejich makroorganizaci, systémovému popisu proteinů a také jejich úlohy v procesu biomineralizace. Mezi pozvanými řečníky jsou např. Charles Kurland, Harel Weinstein, Christine Orengo, Amnon Horowitz, Jose Onuchich, Monika Fuxreiter a další. Kapacita konference je omezena, proto neváhejte s registrací.


3. května 2018

Stres Management aneb jak zvládat stresové situace

Záměrem tohoto semináře je pochopit souvislosti mezi stresem, zdroji naší energie a možnostmi zátěžové situace zvládat. Seminář zahrnuje jak teoretickou část o příčinách, projevech a prevenci stresu, tak praktickou část.


3. května 2018

Seminář Možnosti studia v Austrálii a na Novém Zélandě

Na zahraniční studijní pobyt můžete vyrazit nejen do Evropy či USA. Přijďte se dozvědět více o tom, jak(é je to) studovat v některých z méně obvyklých, o to však zajímavějších a lákavějších světových destinací! Tentokrát se zaměříme na Austrálii a Nový Zéland.


3. května 2018

Specializovaný seminář z oboru kurátorství a znalectví VI

Přijďte na specializovaný seminář, tentokrát na téma Znalectví grafiky. Přednáší PhDr. Radim Vondráček. Seminář se koná od 15.30 v učebně P10.


4. května 2018 – 5. května 2018

Konference: Dvě století Karla Marxe

Fakulta humanitních studií UK srdečně zve na konferenci „Dvě století Karla Marxe“, kterou pořádá Společnost pro filosofickou antropologii. Konference se koná od 4. do 5. května v Pražském kreativním centru (Staroměstská 4/1, Praha 1) u příležitostí dvoustého výroční narození Karla Marxe.


5. května 2018

Konference „Věda, theologie, magie“

Husitská teologická fakulta Univerzity Karlovy pořádá v sobotu 5. 5. 2018 od 9:30 religionistickou konferenci „Věda, theologie, magie“

.

Konference se koná na.


10. května 2018 – 11. května 2018

Paragone 2018

Soutěž vznikla v roce 2014 na Katedře dějin umění Palackého univerzity v Olomouci, v roce 2015 ji hostil Seminář dějin umění Masarykovy univerzity v Brně a v příštích letech bude putovat po dalších uměnovědných katedrách. Nominovaní studenti dějin umění z celé republiky mají možnost v jednotlivých příspěvcích představit témata svých obhájených bakalářských či neobhájených magisterských prací, případně taková, jež souvisejí s jejich aktuálním výzkumem. Hodnocení přináleží odborné porotě složené z vyučujících jednotlivých kateder. Soutěž se v tomto roce uskuteční v Praze.


10. května 2018 – 1. září 2018

Univerzita a republika: 100 let – 100 předmětů – 100 příběhů

Univerzita Karlova oslaví výročí vzniku Československa výstavou "Univerzita a republika: 100 let – 100 předmětů – 100 příběhů". Připomene sto let soužití univerzity a státu prostřednictvím stovky výjimečných exponátů, z nichž každý bude reprezentovat jeden rok z období 1918 až 2018.


10. května 2018 – 11. května 2018

ÚSTAVNÍ KONTINUITA ČESKÉ REPUBLIKY S ČESKOSLOVENSKOU TRADICÍ

Konference se bude zabývat ústavním vývojem, vlivem československých ústavních tradicí na recentní ústavní a politický systém a právní řád České republiky a zejména též aktuálními souvislostmi jejich fungování a působení v evropském a světovém kontextu.


11. května 2018

Výroční koncert VUS UK

V pátek 11. 5. 2018 v Dvořákově síni pražského Rudolfina oslaví VUS UK 70 let své existence. V rámci koncertu soubor slavnostně představí i nově vznikající CD s duchovní sborovou hudbou Zdeňka Lukáše a Petra Ebena, jejichž hudba a vzpomínka na ně vyplní první půli koncertního večera. V druhé půli zazní jedna z nejkrásnějších skladeb českého skladatele Antonína Tučapského, kantáta pro smíšený sbor, orchestr a sóla, Stabat Mater.


15. května 2018

Přednáška Ivy Holmerové "Budeme žít s Alzheimerem? (nejen zdravotnický pohled na Alzheimerovu nemoc)"

Fakulta humanitních studií Univerzity Karlovy vás v rámci Dnů Prahy 5 srdečně zve na veřejnou přednášku na téma „Budeme žít s Alzheimerem? (nejen zdravotnický pohled na Alzheimerovu nemoc)“. Ve své přednášce se bude Iva Holmerová zabývat problematikou demence, jejími nejčastějšími příčinami, tedy zejména Alzheimerovou nemocí, a představí moderní přístupy k této problematice nejen z pohledu medicíny. Diskutovat bude i možnosti, jak lze zlepšit kvalitu života lidí s demencí i jejich rodin.


15. května 2018

Přednáška s Nikolou Balašem - Čarodějnictví

Existence čarodějnictví představovala a stále představuje zajímavý badatelský problém. Proč vůbec v některých společnostech a v některých historických epochách lidé věřili v existenci čarodějnic?


16. května 2018

Rektorský sportovní den

Jeden den v roce máte možnost se setkat společně s ostatními studenty a zaměstnanci Univerzity Karlovy a odpočinout si od náročných studijních či pracovních povinností. Zkuste si odpočinout aktivně a strávit společně příjemný den naplněný sportem a přátelskou atmosférou. Přijďte si ten jeden den společně užít.


17. května 2018 – 18. května 2018

Role nemocnic ve 21. století

Advance Healthcare Management Institute vypisuje soutěž o 3 vstupenky na 9. ročník mezinárodní konference. Volný vstup na konferenci získají autoři nejlepších rešerší. Rešerši na Vámi vybrané téma v češtině nebo slovenštině v rozsahu 5–7 normostran zasílejte do 13. 4. 2018 na adresu pragueIHS@advanceinstitute.cz.


17. května 2018

Mýty o obětech a pachatelích

Přednáší Doc. PhDr. Ludmila Čírtková, CSc., která je soudní znalkyně, jako policejní psycholožka spolupracuje na objasňování a vyšetřování trestných činů. Vyučuje forenzní psychologii a viktimologii na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a na Policejní akademii ČR v Praze, kde zastává funkci prorektorky pro studijní a pedagogickou činnost a celoživotní vzdělávání. Spolupracuje s organizací Bílý kruh bezpečí, která pomáhá obětem trestných činů.


18. května 2018 – 20. května 2018

Základní kurz in-line bruslení

Výuka je zaměřena na nácvik i zdokonalování techniky jízdy, využití herních programů při výuce na in-line bruslích a kondiční přípravu, určenou pro rozvoj všech pohybových schopností. Absolventi kurzu by měli být schopni naučit správnou a bezpečnou techniku, aplikovat program na in-line bruslích v rámci pohybových aktivit u různých věkových kategoriích v programech školní tělesné výchovy i u sportovců v různých sportovních odvětvích.


22. května 2018

Ekumenická bohoslužba

1. lékařská fakulta si vás dovoluje pozvat na ekumenickou bohoslužbu slova, 22.5. v malé posluchárně Anatomického ústavu 1.LF UK.


22. května 2018

O lidech se základním vzděláním a jak si vedou na českém trhu práce

Lidí se základním vzděláním v Česku dlouhodobě ubývá, ale vývoj posledních let naznačuje, že by se tento trend mohl otočit, zejména v důsledku přibývání lidí s nedokončeným vzděláním mezi mladými lidmi...


22. května 2018 – 23. května 2018

Mezioborové diskusní setkání „Republika universitě – Universita republice“

Fakulta humanitních studií Univerzity Karlovy pořádá ve dnech 22.–23. května 2018 mezioborové diskusní setkání ke stému výročí vzniku Československa.


22. května 2018

Přednáška dr. Aleny Markové: Zákulisí psaní dějin

Pracoviště historické sociologie při Fakultě humanitních studií UK v rámci předmětu Historicko-sociologické konfrontace srdečně zve na přednášku s názvem „Zákulisí psaní dějin“, kterou přednese dr. Alena Marková.


23. května 2018 – 24. května 2018

Přednášky a workshopy: ALEXANDROVA TECHNIKA

KATEDRA FYZIOTERAPIE FTVS UK zve všechny studenty a pedagogy 23. 5. a 24. 5. 2018 na mimořádnou přednášku a dva workshopy Lenky Fejt.

Lenka Fejt je certifikovanou učitelkou Alexandrovy Techniky. Získala bakalářský titul v oboru Kinesiologie na San Francisco State University. Je dlouhodobým členem American Society for the Alexander Technique. Kromě své soukromé praxe asistuje ve výuce na San Francisco Conservatory of Music. Pracuje též jako odborník v managementu bolesti v Harborside Center v Oakland, California. Ve svém volném čase studuje Qi gong.


23. května 2018 – 31. prosince 2018

Mikuláš Klaudyán: První mapa Čech 1518 v Mapové sbírce

Knihovna geografie a Mapová sbírka Geografické sekce PřF UK vás zvou, u příležitosti 500. výročí vydání první mapy Českého království, na výstavu Mikuláš Klaudyán: první mapa Čech 1518.


24. května 2018 – 31. října 2018

Cesta spravedlivá od alchymie k chemii

Knihovna chemie Přírodovědecké fakulty UK hostí od 24.5. do 31. 10. 2018 zajímavou expozici, zachycující okamžiky dějin alchymie a chemie od nejstarších dob do konce 18.stol.


25. května 2018 – 27. května 2018

KURZ: Profesní kvalifikace Plavčík

Cílem kurzu je vyškolit účastníky k výkonu povolání Plavčíka, který zajišťuje prevenci, bezpečnost a první pomoc na bazénech, koupalištích, aquaparcích a střežených vodních plochách v souladu s aktuálními právními normami ČR


30. května 2018 – 31. května 2018

Konference o lidech bez domova

Armáda spásy pořádá ve spolupráci s Husitskou teologickou fakultou dvoudenní konferenci s tématy „Bezdomovectví v kontextu specifických služeb pro mladé lidi“ a „Bezdomovectví v kontextu vývojové psychologie“. Záštitu nad konferencí převzala ministryně práce a sociálních věcí Ing. Jaroslava Němcová a radní Magistrátu hlavního města Prahy Daniel Hodek.


30. května 2018

Mezinárodní konference: Transnational migration. Borders and Global Justice

Fakulta humanitních studií UK a Sociologický ústav AV ČR srdečně zvou na mezinárodní konferenci „Transnational migration: Borders and Global Justice“, která proběhne 30. května ve Vile Lanně (V Sadech 1, Praha 6).


31. května 2018

Chůze jako prostředek ovlivnění zdatnosti a nadváhy nebo obezity

Nadváha nebo obezita je v současnosti problém, jak rozvojových, tak rozvinutých zemí. Základním prostředkem nápravy je změna životního stylu z převážně sedavého na aktivní, kde má své místo pravidelná pohybová aktivita. Tato studie shrnuje možnosti užití chůze jako prostředku ovlivňující zdraví, zdatnost, složení těla a pocit dobrého bytí a další psychologické faktory.


31. května 2018

Rozpravy o Pražském jaru v médiích v roce 1968

Jaká byla role médií a novinářů během událostí roku 1968? Jak se v té době rozvíjela žurnalistika? Co znamenalo zrušení cenzury v praxi? A jak reagovala média na okupaci v srpnu 1968? Jak na práci v médiích vzpomínají tehdejší novináři? Přijďte využít unikátní možnosti zeptat se těch, kteří události roku 1968 v médiích prožili na vlastní kůži.


1. června 2018

Den dětí v Kampusu Hybernská

Oslava Dne dětí v Kampusu Hybernská se uskuteční v pátek 1. 6. 2018. Od 14 hodin bude přichystán program, zmrzlina a pro ty úplně nejmenší zbrusu nové pískoviště. Pro ty starší tu od 16 hodin proběhnou ve spolupráci s Dětskou univerzitou FF UK dílny a přednášky. Na dospělé čeká posezení na dvorku u kávy a nakonec hudební pohoštění.


1. června 2018 – 30. října 2018

Výstava Prvorepubliková archeologie

Ústav archeologické památkové péče středních Čech a Ústav pro archeologii FF UK srdečně zvou na výstavu Prvorepubliková archeologie, která se koná od 1. 6. 2018 do 31. 10. 2018 v Informačním centru Keltské kultury na zámku Nižbor.


1. června 2018

Dětská pouť 2018

Zveme Vás se svými ratolestmi na Dětskou pouť, která se uskuteční 1. června 2018 v zahradě Neurologické a Psychiatrické kliniky 1. LF UK a VFN, Ke Karlovu 11, Praha 2 od 14.00 hodin. Připraven je bohatý doprovodný program a dárečky!


4. června 2018 – 8. června 2018

Konference: Central European Pragmatist Forum. Conversations Across Borders

Katedra elektronické kultury a sémiotiky při Fakultě humanitních studií UK společně s Filosofickým ústavem AV ČR srdečně zvou na mezinárodní konferenci „Central European Pragmatist Forum: Conversations Across Borders“, která proběhne ve dnech od 4. do 8. června právě v sídle Filosofického ústavu AV ČR (Jilská 1, Praha 1).


7. června 2018 – 9. června 2018

„Nedej zahynouti nám ni budoucím…“ Svatí patroni na cestě ze středověku do novověku

Konference je věnována fenoménu svatých patronů a světecké patronace v jeho proměnách. Těžištěm jejího zájmu jsou křesťansky vymezené koncepty světecké patronace, které lze popsat v raněnovověké habsburské monarchii, vítány jsou ale i komparativně pojaté příspěvky zohledňující jak období starší a mladší, tak i jiné politickogeografické či kulturněgeografické oblasti nebo jiná náboženství.


7. června 2018

Postavení spotřebitele v digitálním světě

Centrum právní komparatistiky Právnické fakulty UK Vás srdečně zve na přednášku, kterou přednese Prof. Dr. Hans W. Micklitz z Univerzitního institutu EU Florencie na téma Postavení spotřebitele v digitálním světě.


7. června 2018 – 9. června 2018

Mezinárodní konference: The Wording of Thoughts. Philosophy from the Standpoint of its Manuscripts and Archives

Fakulta humanitních studií UK srdečně zve na mezinárodní konferenci The Wording of Thoughts: Philosophy from the Standpoint of its Manuscripts and Archives, kterou pořádá společně s Francouzským ústavem pro výzkum ve společenských vědách (CEFRES) ve dnech 7. až 9. června 2018 ve Francouzském institutu v Praze. Konference proběhne v anglickém jazyce a bude věnována filosofickým archivům, jejich vývoji a způsobům jejich zkoumání.


7. června 2018

FLÚ AV ČR: Filosofická kavárna | Myslet spleť

V červnové kavárně budou hosty Kryštofa Boháčka MARTIN NITSCHE A VÍT POKORNÝ na téma MYSLET SPLEŤ. Hosté nejprve představí společný filosofický projekt, zaměřený na spletitou povahu světa, myšlení a lidské existence.


8. června 2018 – 9. června 2018

Soutěž vysokoškoláků ve vědecké odborné činnosti v didaktice matematiky

Sedmnáctý ročník česko-slovenské přehlídky SVOČ 2018 v didaktice matematiky se bude konat 8.–9.6.201á v Kostelci n. Černými lesy.


8. června 2018 – 17. června 2018

Velká výstava bezobratlých v Botanické zahradě

Botanická zahrada PřF UK ožije v období mezi 8. - 17. červnem nejrůznější “havětí”. Již potřetí zde totiž proběhne Velká výstava bezobratlých, která nechá nahlédnout do světa řady skupin bezobratlých živočichů. Vítáni jsou na ní všichni, kdo se rádi dívají a nechají se o světě okolo sebe poučit.


9. června 2018

Zavzpomínejte s námi nejen na období první republiky

V rámci Pražské muzejní noci jsme si pro Vás připravili přednáškové odpoledne nejen o první republice. Přijďte 9. června 2018 od 16.00 hodin do velké posluchárny Anatomického ústavu a poslechněte si více o těchto tématech:

Karel IV. – otec vlasti, jak ho neznáme (Jan Bartoníček)

Zapomenuté osudy pražských vědců (Ondřej Naňka)

Rozkvět pražské lékařské fakulty mezi dvěma světovými válkami (Karel Černý)




Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Kontakty

REDAKCE
E-mail: forum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.