‹  Duben 2019  ›

PoÚtStČtSoNe
1234567
PoÚtStČtSoNe
891011121314
PoÚtStČtSoNe
15161718192021
PoÚtStČtSoNe
22232425262728
PoÚt
2930

7. března 2019 – 8. září 2019

Fenomén Felkl - Proslulá továrna na výrobu glóbů

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy a Geografická sekce PřF UK pořádají výstavu u příležitosti 202. výročí narození a 132. výročí úmrtí Jana Felkla, zakladatele a majitele továrny na glóby v Roztokách u Prahy. Výstava proběhne mezi 7.3. - 8.9. 2019. Vernisáž 7.3. v 17.00.


21. března 2019 – 7. července 2019

Soutěž IDEA při CERGE-EI pro studenty a nedávné absolventy VŠ

Think-tank IDEA vypisuje soutěž o podporu zpracování empirické studie dopadů veřejných politik v České republice (policy study). IDEA zpracování studie podpoří finančně, odborným dohledem a veřejným šířením. Východiskem může být již existující studentská práce nebo jiný vědecký výzkum....


13. dubna 2019

Den celoživotního vzdělávání & Festival absolventů

PRO VEŘEJNOST / Představíme vám širokou nabídkou vzdělávacích programů pro veřejnost pořádaných Karlovou univerzitou. Jde o programy zájmové i profesní, programy pro lékaře, právníky, učitele i další profese, pro dospělé i děti, určené pro občany ČR i pro cizince. Seznámíme vás také se vzdělávacími, kulturními a společenskými událostmi, které průběžně připravujeme pro naše absolventy. Pro všechny návštěvníky je v průběhu celého dne připraven bohatý doprovodný program.


15. dubna 2019

Workshop: Prekariát v práci – současný stav a příklady dobré praxe

Katedra studií občanské společnosti FHS UK ve spolupráci s Centrem pro mírová studia z Chorvatska a v rámci projektu Commonfare vás srdečně zve na workshop „Prekariát v práci – současný stav a příklady dobré praxe“, který se uskuteční 15. dubna 2019 na Fakultě humanitních studií UK.


16. dubna 2019

Den firem pro matematiku a informatiku

Setkání studentů se zástupci firem. Stánky a videoprezentace firem, nabídky pracovních míst i spolupráce během studia.


16. dubna 2019

Jak na granty programu Marie Sklodowska-Curie a Humboldtovy nadace?

Akce „Marie Sklodowska - Curie“ (MSCA), součást iniciativy H2020, podporuje mezinárodní mobilitu a profesní růst výzkumníků všech oborů. Zájemce musí získat min. akademický titul, opravňující ke studiu doktorského programu. Tedy je otevřen jak mladším, tak starším výzkumným pracovníkům.


16. dubna 2019

Křest knihy České důchody

Dovoluji si Vás co nejsrdečněji pozvat na křest své nové knihy České důchody, který proběhne v úterý 16. dubna od 16 hodin ve Studentském klubu v Celetné ulici 20, Praha 1.

Pro bližší informace klikněte zde: http://www.martinpotucek.cz/images/David_Mares_PDF/esk%20dchody%20pozvnka%203.pdf


17. dubna 2019

Kariérní den na UK

Zveme studenty a čerstvé absolventy UK na Kariérní den. Vyzkoušejte si přijímací pohovor nanečisto s profesionálními konzultanty z personální agentury. Prověřte svou úroveň angličtiny, zkuste sebeprezentaci na kameru a zjistěte, co je to vlastně koučování. Na místě také bude k dispozici profesionální fotograf, takže si můžete odnést novou fotku do životopisu. To vše a ještě víc pro vás bude připraveno 17. dubna mezi 10.00 a 16.00 v Karolinu.


17. dubna 2019

Místoprostorové středy: Figura

Studenti Fakulty humanitních studií UK pravidelně organizují Místoprostorové středy. Jedná se o každotýdenní akce zaměřené na uměleckou tvorbu, které se konají v ateliéru Hyb4 (Hybernská 4, Praha 1). Další z Místoprostorových střed proběhne 17. dubna 2019 od 17:30. Bude zaměřena primárně na malbu figury. Stojany je třeba rezervovat předem, přijít ale lze třeba jen se skicákem. Materiál bude k dispozici na místě (tužky, papír, barvy...).


23. dubna 2019

Den mladé vědy FF UK

O čem a jak bádají studenti Filozofické fakulty UK? Mladou vědu představí studenti různých ročníků různých oborů v úterý 23. dubna.


23. dubna 2019

Pravidelný seminář Společnosti pro filosofickou antropologii (Jakub Šenovský)

Společnost pro filosofickou antropologii i v dubnu pokračuje v pořádání pravidelných úterních seminářů konaných v Pražském kreativním centru. Druhým dubnovým hostem bude Mgr. et Mgr. Jakub Šenovský, Ph.D., který působí na KTF UK. Přednáška s názvem „Pronikání viklefovských tezí na pražskou universitu a jejich vliv na české reformní hnutí“ se koná od 18:30 v Pražském kreativním centru v sále Minuta.


24. dubna 2019

Markéta Holanová: „Proč se u nás nepíší detektivky?“

V přednášce se zaměříme na hledání české detektivní prózy a jejích podstatných vlastností v druhé polovině dvacátých let. Výchozím bodem pro naše uvažování bude článek Františka Langra „Proč se u nás nepíší detektivky?“ (Přítomnost 3, 1926, č. 1, s. 2), jenž nabídl pohled na situaci žánru v české literatuře v daném období.


24. dubna 2019

Místoprostorové středy: Busta

Studenti Fakulty humanitních studií UK pravidelně organizují Místoprostorové středy. Jedná se o každotýdenní akce zaměřené na uměleckou tvorbu, které se konají v ateliéru Hyb4 (Hybernská 4, Praha 1). Další z Místoprostorových střed bude zaměřena primárně na malbu busty. Stojany je třeba rezervovat předem, přijít ale lze třeba jen se skicákem. Materiál bude k dispozici na místě (tužky, papír, barvy...).


25. dubna 2019

Naše společná přítomnost 2019

Prostředí, ve kterém žijeme, je ohroženo a příčiny tohoto stavu lze hledat nejen systémově, ale i v nás samotných, na úrovni jednotlivců a jejich chování. Životní styl se vymkl regulačním mechanismům přírody a naše (ekologické) stopy už jsou na Zemi zřetelně viditelné....


25. dubna 2019

Den firem pro fyziku

Den firem pro fyziku je určen všem studentům a absolventům, kteří si chtějí rozšířit obzory o možnostech uplatnění v oblastech fyziky. Je to výborná příležitost k získání kontaktů, konkrétních nabídek stáží, trainee programů, brigád i pracovních míst. Návštěvníci mají možnost setkat se zástupci firem po celý den osobně na stáncích.


25. dubna 2019

Křeslo pro Fausta

Co je nového ve výzkumu lymfomů? Jak se mladým lékařům daří skloubit vědeckou a klinickou práci? Měli by se všichni lékaři ve fakultních nemocnicích vědě věnovat? Zajímají vás odpovědi na tyto, případně i další otázky? Přijďte 25. dubna 2019 v 17.00 hodin do Fausťáku – Akademického klubu 1. LF UK (Praha 2, Karlovo nám. 40). Do pravidelného pořadu Křeslo pro Fausta tentokrát přijde hematoonkolog a proděkan pro vědeckou činnost 1. LF UK doc. MUDr. Pavel Klener, Ph.D. Hovořit s ním bude Marie Retková.


26. dubna 2019 – 28. dubna 2019

Prague Microfestival / Pražský mikrofestival

Pražský Mikrofestival (PMF) je každoroční festival umělecké tvorby spojující současnou experimentální literární produkci s výtvarným uměním, filmem a živým vystoupením. PMF je plně dvojjazyčný (ČJ a AJ) a klade si za úkol představovat autorská čtení nejlepších současných tvůrců experimentální poezie a prózy.


27. dubna 2019

Běh pro ZOO Praha

V sobotu 27. dubna se uskuteční již 5. ročník charitativního běhu pro Zoo Praha, pořádaný studentským spolkem Drosophila.


29. dubna 2019

Přednášky s Drosophilou: Cesta na Filipíny

Co se dá stihnout za jarní prázdniny na Filipínách?

Jaké je to plavat k vodopádům vedle výletních lodí?

Jak legálně obejít zákaz dronů?

Jak funguje filipínské školství a co se od něj můžeme naučit?


30. dubna 2019 – 8. června 2019

Výstava Láčkovky Bornea

Vzácné masožravé rostliny a rozmanitá fauna Bornea objektivem Daniela Pražáka a Michala Buriana, studentů Katedry biologie a environemantálních studií PedF UK. Nenechte si ujít!


1. května 2019

Studentský Majáles 2019

Již tradičně 1. 5. se uskuteční 7. ročník Studentského Majálesu, události, která především vytváří prostor pro prezentaci studentské kultury a spolkové činnosti. I v letošním roce navazujeme na dlouhou českou tradici studentských veselic a návštěvníkům nabídneme možnost vybrat si z různých druhů zábavy i poučení. To vše v rámci zásady studenti pro studenty a s volným vstupem.


2. května 2019

rozDEJse!

Tekutina, která zachraňuje životy, a přesto je jí nedostatek. Každý za svůj život dostane v průměru 6x krevní transfuzi a 14x lék z krve připravený. Studentský spolek Agora zahájil spolupráci s Červeným křížem Praha 1, čímž vznikl projekt RozDEJ se!, který by měl provést osvětu darování krve.


6. května 2019

Bohuslav Martinů

29. koncert z cyklu "Fakulta v srdci Karlova"


6. května 2019

Workshop s profesorem Danem Zahavim o fenomenologii

Fakulta humanitních studií UK srdečně zve na jednodenní workshop se světoznámým fenomenologem Danem Zahavim, který působí na univerzitě v Oxfordu. Workshop se uskuteční v Kutné Hoře (Galerie GASK, refektář Jezuitské koleje) v pondělí 6. května 2019 a proběhne v anglickém jazyce. Workshop je otevřený všem zájemcům.


6. května 2019

Přednáška Xaviera Guégana: French Algeria and British India

Pracoviště historické sociologie FHS UK zve na cyklus přednášek dr. Xaviera Guégana (University of Winchester, Velká Británie), který se ve svých studiích věnuje primárně kolonialismu a postkolonialismu. Přednášky proběhnou v anglickém jazyce.


6. května 2019

Přednášky s Drosophilou: Potom

Potom, co... rakovina přišla?

Potom, co... skončily chemoterapie?

Potom, co... proběhla operace?


7. května 2019

Přednáška Roberta Leuchta: Die Schweiz als Europautopie 1918-1990

Pracoviště oboru německé a francouzské filozofie FHS UK srdečně zve na přednášku PD Dr. Roberta Leuchta (Universität Zurich, Švýcarsko) „Eine ‚hoch gespannte Brücke zwischen Nord und Süd und Ost und West‘ Die Schweiz als Europautopie, 1918-1990“, která se uskuteční v úterý 7. května 2019 od 10:00 v Karolinu.


7. května 2019

Přednáška Xaviera Guégana: A visual colonial Anthropophagy

Pracoviště historické sociologie FHS UK zve na cyklus přednášek dr. Xaviera Guégana (University of Winchester, Velká Británie), který se ve svých studiích věnuje primárně kolonialismu a postkolonialismu. Přednášky proběhnou v anglickém jazyce.


7. května 2019

Pravidelný seminář Společnosti pro filosofickou antropologii (Dan Zahavi)

Prvním květnovým hostem bude v úterý 7. května 2019 prof. Dan Zahavi, který je celosvětově uznávanou kapacitou ve filosofii a v současnosti působí na Oxfordské univerzitě a Kodaňské univerzitě, kde je ředitelem tamějšího Centre for Subjectivity Research. Věnuje se především tématům z oblasti fenomenologie a filosofie mysli. Přednáška s názvem „Phenomenology and qualitative research“ se koná od 18:30 v Pražském kreativním centru v sále č. 219 a proběhne v anglickém jazyce.


9. května 2019 – 11. května 2019

21. konference CiCea, Evropa na křižovatce: Práva, hodnoty a identita

Konferenci pořádá Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy ve spolupráci s  Children's Identity & Citizenship European Association (CiCea).Více než 80 výzkumníků a vysokoškolských učitelů z osmnácti zemí představí výsledky svých výzkumů a budou diskutovat o otázkách týkajících se práv, hodnot, občanství a identity ve vztahu k jazyku, kultuře, politice, praxi a výuce.


13. května 2019

Večer kratkých filmů Katedry jihoslovanských a balkanistických studií

Večer kratkých filmů Katedry jihoslovanských a balkanistických studií je společná akce studentů a lektorů všech šesti jazyků, které se může studovat na naší katedře. Promítat budeme slovinský, chorvatský, srbský, romunský, albanský a bulharský kratký hraný film. Tak budeme mít přibližně hodinu a půl filmského zážitku. Pro každý film jsou studenti připravili česke titulky.


13. května 2019 – 14. května 2019

Jaká byla, je a bude česká mateřská škola

Celostátní odborná konference s mezinárodní účastí se koná v rámci projektu PROGRES Q17. Příprava učitele a učitelská profese v kontextu vědy a výzkumu pod záštitou prorektorky Univerzity Karlovy prof. PaedDr. Radky Wildové, CSc. a děkana Pedagogické fakulty UK prof. PaedDr. Michala Nedělky, Dr.


14. května 2019

Rektorský sportovní den

Rektorský sportovní den Univerzity Karlovy letos připadá na úterý 14.5.2019. Proto opusťte na jeden den přednáškové sály, laboratoře, kanceláře, studovny, vezměte své kolegy, spolužáky, kamarády a přijďte si zasportovat. Dejte dohromady tým a zúčastněte se některého z kolektivních sportů, vezměte partnera/partnerku a přijďte si ve dvojici užít badminton, kanjam, letní biatlon nebo jakoukoliv další aktivitu z nabídky sportů.


14. května 2019

Scénický koncert o Kryštofu Harantovi

Jedná se o koncert Harantovy veškeré dochované hudbní tvorby, která je zasazena do obrazů z jeho dechberoucího života.

Celý projekt je podpořen Univerzitou Karlovou.


15. května 2019

Michal Vokurka: Barokní člověk v zámecké zahradě. Zahrady v textech bohemikální provenience

Barokní zahrady lze zkoumat nejen z perspektivy dějin umění pomocí rytin a maleb, ale také pomocí textů.


15. května 2019 – 16. května 2019

7. národní KONFERENCE TRANSFERU

UK zve na 7. ročník Národní konference transferu, na kterou naváže veletrh inovací Univerzity Karlovy Via Carolina.


15. května 2019 – 17. května 2019

Profesor Kip S. Thorne v Praze

Americký fyzik Kip S. Thorne, nositel Nobelovy ceny za rok 2017 za detekci gravitačních vln, navštíví v polovině května Prahu. Bude hostem Učené společnosti České republiky a Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy. Přednese tři přednášky určené odborné i laické veřejnosti.


15. května 2019

Demokracie v EU - volby do evropského parlamentu

Přítomní kandidáti a kandidátky na europoslance budou mít možnost představit priority své strany nebo hnutí, které budou v případě svého zvolení v nadcházejícím funkčním období prosazovat. Moderátorem bude Václav Moravec.


16. května 2019

Rusínsko-západoslovanské jazykové kontakty na příkladu prézentních tvarů sloves v rusínských nářečích na Slovensku

Přednáška bude příspěvkem ke studiu jazykových kontaktů na pomezí západoslovanského a východoslovanského jazykového areálu v rovině morfologie. 


17. května 2019

Den fascinace rostlinami 2019

Vypravte se s námi do fascinujícího světa rostlin. Objevte jejich druhovou rozmanitost, fyziologii, stavbu buněk nebo význam pro člověka.


18. května 2019

Osobnost kněze a mága v dějinách

Katedra religionistiky Husitské teologické fakulty Univerzity Karlovy srdečně zve na konferenci pro veřejnost, která se bude konat v sobotu 18. 5. 2019 od 9:30.


20. května 2019

Chirurgové ve zjizvené zemi

Zveme vás na setkání předního popáleninového chirurga Habiba Ur Rahmana Qasima z Afghánistánu, který odmítl odejít z válkou sužované země a místo toho zde vybudoval jediné popáleninové centrum, a známého dětského chirurga Jana Trachty v posluchárně 3. LF. Přednáškám bude předcházet krátká prezentace a vhled do reálií země fotodokumentaristky Jarmily Štukové, která se svým fotoaparátem Afghánistán pravidelně navštěvuje.


21. května 2019

Studentská vědecká konference 2019

S radostí Vás zveme na další ročník Studentské vědecké konference 3. lékařské fakulty UK.

Můžete se těšit na přednášky a postery z klinické, teoretické a postgraduální sekce. Součástí budou také přednášky čestných hostů, soutěže a mnoho dalšího.


21. května 2019

Přednáška Radka Maříka: Úsvit kyber - egyptologie

Přednáška shrnuje výsledky čtyřleté spolupráce mezi odborníky ČVUT a egyptology UK v Praze. Cílem společného projektu bylo ukázat, že taková spolupráce mezi velmi rozdílnými vědními obory je nejenom možná, ale přináší i zajímavé výsledky. ....


21. května 2019

Podvečerní seminář Společnosti pro filosofickou antropologii

Přednáška se bude zabývat tématem, kterému jsem se věnovala v posledních letech především – dekriminalizaci (a s ní spjaté sekularizaci a medikalizaci) dobrovolné smrti, a to v poměrně dlouhém časovém úseku od konce 17. do druhé poloviny 19. století. ...


22. května 2019

Versologie a určování autorství

Petr Plecháč: Versologie a určování autorství  

Současná stylometrie pracuje s velice přesnými a robustními metodami určování autorství založenými na měření stylistické podobnosti mezi sporným textem a texty kandidátů autorství.


23. května 2019

Vinohradská trojka 2019

Nový rok je tu a spolu s ním čtvrtý ročník již tradičního charitativního závodu Vinohradská Trojka! Doražte 23. 5. 2019 před 3. lékařskou fakultu, užijte si skvělé aktivní odpoledne s nabitým programem a podpořte tak zdravotnické zařízení ITIBO v Keni!


24. května 2019

Konference: Sto studentských (r)evolucí

Pracoviště Orální historie – soudobé dějiny při FHS UK srdečně zve všechny zájemce o soudobé dějiny na konferenci ,,Sto studentských (r)evolucí“, která je jedním z výstupů grantového projektu ,,Studentská generace roku 1989 v časosběrné perspektivě: životopisná interviews po dvaceti letech" (GA ČR 410/17-14167S), jehož řešitelem je Ústav pro soudobé dějiny AV ČR, v. v. i.


25. května 2019

Den Afriky

Celodenním programem pro veřejnost si FF UK spolu s dalšími institucemi připomene dekolonizaci Afriky. Ta se po celém světě slaví 25. května, v den založení Organizace africké jednoty. Kampus Hybernská nabídne přednášky, workshopy, hudební vystoupení a další aktivity prezentující africkou kulturu.


29. května 2019

Dětská pouť

Na programu Dětské pouti, kterou pořádá 1. LF UK, je skákadlo, ukázky první pomoci, prezentace motocyklů motorkářského klubu BLACK DOGS LE MC, ukázky činnosti a zásahu policie a policejních psů, sebeobrana, Nemocnice pro medvídky, malování na obličej, pukec, divadelní představení souboru DAMÚZA, živá zvířátka, prezentace policejních a zdravotnických vozů a motocyklů, policisté na koních a další neobyčejné zážitky včetně občerstvení.




Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Kontakty

REDAKCE
E-mail: forum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.