Mezinárodní konference „Filozofie pravd“

Mezinárodní konference „Filozofie pravd“ se zabývá myšlením Alaina Badioua a jeho možným přínosem pro střední Evropu. Zahrnuje vztahy mezi jeho filosofií a jinými obory, jako jsou estetika, politika či architektura.

Alain Badiou přednese v Praze dvě přednášky: první přednáška se uskuteční 29. října 2014 v Městské knihovně v Praze, druhá následně 30. října v rámci konference v Kině 35 ve Francouzském institutu.

Začátek akce 30. října 2014 v 09:00
Konec akce 31. října 2014 v 16:30
Podtitul Myšlení Alaina Badioua a jeho možný přínos pro střední Evropu
Organizátor Pedagogická fakulta UK, Filosofický ústav Akademie věd ČR Francouzský institut v Praze a kulturní čtrnáctideník A2,
Email na organizátora platonicmaterialism@gmail.com
Webové stránky www.badiou.cz
Místo konání akce Kino 35, Francouzský institut, Štěpánská 35, Praha 1
Cílová skupina Akademická obec i veřejnost
Rezervace ne
Vstupné ne


O vědě a vědcích

Univerzita Karlova se dlouhodobě profiluje jako research university. Své výzkumné úspěchy představuje širší veřejnosti prostřednictvím série dokumentů o vybraných vědeckých pracovištích.

Pokračování


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.