Hudba a slovo

Vysokoškolský umělecký soubor Univerzity Karlovy uvede další koncert z cyklu Hudba a slovo. Letošní koncert bude věnován připomínce desetiletého výročí úmrtí skladatelů Petra Ebena a Zdeňka Lukáše.

V překrásném, dějinami opředeném prostoru vyšehradské baziliky sv. Petra a Pavla představíme za spolupráce varhaníka Jana Kalfuse a hráče na bicí nástroje Jana Linharta duchovní hudbu těchto dvou autorů, velmi blízkých našim srdcím.Tyto a další skladby budeme následně také natáčet na naše nové CD, čímž zahájíme přípravy na rok 2018, jenž u nás bude ve znamení oslav 70. výročí založení sboru.

Večer bude prokládán texty Bohuslava Reynka, Václava Renče a Jana Skácela v přednesu Josefa Herverta.


Začátek akce 31. května 2017 v 19:30
Konec akce 31. května 2017 v 21:00
Druh akce Koncert
Organizátor Vysokoškolský umělecký soubor Univerzity Karlovy
Email na organizátora vus@vus-uk.cz
Telefon na organizátora +420721208707
Webové stránky http://www.vus-uk.cz/koncert/hudba-a-slovo-p-eben-z-lukas/
Místo konání akce Kostel sv. Petra a Pavla na Vyšehradě, Praha 2
Cílová skupina Akademická obec i veřejnost
Rezervace ne
Vstupné Vstupné dobrovolné
Bezbariérový přístup ano


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Sportovní fata morgana v centru Prahy, tak by se jinak daly nazvat tenisové kurty a volejbalová hřiště na pražském Albertově. Díky pečlivé správě Matematicko-fyzikální fakulty UK zůstala sportoviště v provozu od svého založení před druhou světovou válkou až dodnes.

Pokračování




Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.