Na prázdninách s češtinou

Škola Na prázdninách s češtinou je určena široké veřejnosti, od začátečníků až po pokročilé. Jedná se o intenzivně vzdělávací kurz s výukou češtiny v dopoledních hodinách a s nabídkou rozmanitých přednášek z českých reálií v angličtině i češtině, promítání českých filmů, kulturních a sportovních aktivit. V případě zájmu může být odpolední program doplněn krátkými výlety do okolí Prahy.


Výuka se koná ve studijním středisku Poděbrady asi 40 km východně od Prahy. Účastníci kurzu budou v úvodu kurzu přijati představitelem Univerzity Karlovy v Praze ve starobylém Karolinu. Na závěr studenti obdrží certifikát, ve kterém bude uvedeno, které úrovně (A1–B2) podle Společného evropského referenčního rámce dosáhli. Tento fakt jim bude zanesen i do Evropského jazykového pasu. Certifikáty budou předány v reprezentativní místnosti poděbradského zámku. Účastníkům též nabízíme možnost vykonat certifikovanou zkoušku z češtiny pro cizince (její cena není zahrnuta v ceně kurzu). Studentům vysokých škol též nabízíme možnost nechat si přidělit za kurz kredity, které jim mohou být uznány domácí institucí.


Kurzů se mohou zúčastnit pouze osoby starší 18 let (mladší jen v doprovodu některého z rodičů).

Ve zvláštních případech je možno přihlásit se i na kratší dobu, než odpovídá délce trvání kurzu.


Začátek akce 3. července 2017
Konec akce 28. července 2017
Druh akce Letní škola
Email na organizátora ilca.mazurkova@gmail.com
Webové stránky http://ujop.cuni.cz/kurz/na-prazdninach-s-cestinou
Cílová skupina Akademická obec i veřejnost


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Sportovní fata morgana v centru Prahy, tak by se jinak daly nazvat tenisové kurty a volejbalová hřiště na pražském Albertově. Díky pečlivé správě Matematicko-fyzikální fakulty UK zůstala sportoviště v provozu od svého založení před druhou světovou válkou až dodnes.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.